takip et takip et
Manşet

16 Aralık 2020 - 14:37:38

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal, Zile ve Artova’da Fidan Dikti

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal, Zile ve Artova’da ilçelerinde Tarım Tokat kapsamında devam eden ceviz fidan dikimlerini yerinde görerek, çiftçilerle birlikte fidan dikti. Tokat Cevizle Kalkınıyor projesi kapsamında Turhal’da Çaylı Köyünde çiftçilerle fidan diken Vali Dr. Ozan Balcı, “Turhal’da 14 bin ceviz fidanını toprakla buluşturuyoruz. Böylece Turhal’da 2 bin 375 dönüm alanda 38 bin ceviz […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal, Zile ve Artova’da ilçelerinde Tarım Tokat kapsamında devam eden ceviz fidan dikimlerini yerinde görerek, çiftçilerle birlikte fidan dikti.
Tokat Cevizle Kalkınıyor projesi kapsamında Turhal’da Çaylı Köyünde çiftçilerle fidan diken Vali Dr. Ozan Balcı, “Turhal’da 14 bin ceviz fidanını toprakla buluşturuyoruz. Böylece Turhal’da 2 bin 375 dönüm alanda 38 bin ceviz dikmiş olacağız. Daha çok alana ceviz dikmek için çalışmalarımız devam ediyor. Çiftçimizin, üreticimizin ve tarımın yanındayız.”dedi.
Zile’de Fidanlar Toprakla Buluşuyor
Daha sonra Zile ilçesi Hacılar Köyü’nde çiftçilerle birlikte ceviz fidanı diken Vali Dr. Ozan Balcı, “Geçen yıl 13 bin  fidan  diktik. Bu yıl dikilenlerle birlikte Zile’de 1.350 dönüm alanda 21 bin 500 ceviz fidanını toprakla buluşturmuş olacağız. Daha çok alanda daha fazla fidan dikmemiz lazım. Çiftçimizin her zaman yanındayız.” dedi.
Artova’da Fidan Dikimi
Vali Dr. Ozan Balcı, Artova’da da çiftçilerle bir araya gelerek, ceviz fidanı dikti. Vali Dr. Ozan Balcı,”Geçen yıl 250 bin ceviz fidanı diktik. Bu yıl 270 bin ceviz dikiyoruz. Önümüzdeki yıl dikmek için 500 bin ceviz fidanı yetiştiriyoruz. Böylece 1 milyon ceviz fidanını toprakla buluşturmuş olacağız.” dedi.
Programa ilçe kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin,  ilçe tarım müdürlükleri yetkilileri ile çiftçiler katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR