takip et takip et
Manşet

21 Ekim 2020 - 11:38:34

Vali Dr. Ozan Balcı Turhal ve Köylerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı Turhal ve Turhal’a bağlı köyleri ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. İlk olarak Şenyurt Beldesinde Kazova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi çiftçilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, talep ve istekleri dinledi. Kooperatif üyeleri ile bir süre sohbet ederek, fikir alış verişinde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, tarımın, toprağın, üreticinin, çitçinin dostu olduğunu […]

Vali Dr. Ozan Balcı Turhal ve Turhal’a bağlı köyleri ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
İlk olarak Şenyurt Beldesinde Kazova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi çiftçilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, talep ve istekleri dinledi. Kooperatif üyeleri ile bir süre sohbet ederek, fikir alış verişinde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, tarımın, toprağın, üreticinin, çitçinin dostu olduğunu belirterek, yapılacak güzel işlerin her zaman destekçisi olduğunu kaydetti.
Şenyurt Beldesinin meyveciliğin ve meyve fidancılığının üretim merkezi olacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Ovalarımız, topraklarımız müsait, Tokat’ı Türkiye’nin meyve ambarı yapacağız. 1 milyon fidan üretimini 10 milyona çıkarmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı, Yazıtepe Köyünü Ziyaret Etti 
Yapım çalışmaları devam eden Yazıtepe Barajı’nda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, 2021 yılında yapılması tamamlanacak 66 milyon m3. depolamaya sahip, Turhal ve Kazova olmak üzere toplam 40 bin dekar alanı sulayacak barajın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.
Yazıtepe Baraj Gölü etrafından incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Korulu Köyünde hayvanların sulanması için imece usulü ile yapılan çeşme ile ilgili bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, “Hayvancılığı önemsiyoruz. Tokat hayvancılığın merkezi olacak. Çiftçimize, üreticimize ve hayvancılığa desteğimiz tam.” dedi.
Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi tarafından yapılan Yenisu-Yazıtepe grup yolu bakım-onarım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı,“Vatandaşlarımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştıran çalışmalara desteğimiz tam. Yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, yol yapım çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür ederek, işçilere kazasız belasız çalışmalar diledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Yenisu Köyünde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Daha sonra ilçeye bağlı Yenisuköyünde ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Yenisu Köyünde bulunan Gözdere ile ilgili bilgi aldı. Burada vatandaşlarla bir araya gelerek, sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara kitap hediye etti.
Üçyol Köyünde Ziyaret İncelemeler
İncelemelerine Üçyol Köyünde devam eden Vali Dr. Ozan Balcı, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, 5 Yılda 500 Bin Koyun hedefiyle başlayan ve bu yıl 100 Bin Koyun dağıtılacak olan proje ile ilgili köylülere bilgi vererek müracaat etmelerini istedi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Proje kapsamında şu ana kadar 24 bin koyunu çiftçilerimize teslim ettik. Çiftçilerimize hayır ve uğurlu olsun.” dedi.
Üçyol köyü programında kahvehane önünde oturan vatandaşlara hal hatır sorarak sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı,“Devletimizin ve milletimizin imkanlarıile vatandaşlarımızın huzuru ve refahı için hep birlikte aşkla, şevkle, yılmadan, yorulmadan çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Üçyolköyünde İl Özel İdaresi ve KÖYDES kaynakları ile yapımı kısa süre önce tamamlanan 7.7 km.lik Üçyol Köyü yolunda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran yatırımları önemsiyoruz. Yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yolumuz vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Daha sonra Turhal’da 2.5 km.lik Dazya-Çamlıca-Yazıtepe-Yenisu grup yolunda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, daha konforlu ve güvenli bir ulaşım imkanı sağlayacak olan yolun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu İnşaatında İncelemelerde Bulundu
Vali Dr. Ozan Balcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında yapımına başlanan Turhal Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığıi le imzalanan protokol kapsamında Tokat genelinde çeşitli yatırımların yapılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Turhal’a 2 sentetik futbol sahası, Zile’ye 2 sentetik futbol sahası, Pazar’a sentetik futbol sahası, Sulusaray’a sentetik futbol sahası, Yeşilyurt’a  spor salonu 1 sentetik yüzeyli futbol sahası, Artova’ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu vesentetik futbol sahası, Almus’a Güreş Antrenman Salonu vesentetik futbol sahası, Reşadiye’ye  Gençlik Merkezi ve sentetik futbol sahası, Niksar’a iki sentetik futbol sahası,Başçiflik’e Kayak Merkezi Teleski sistemi alımı ve montajı ile sentetik futbol sahası,Erbaa’yastadyum ve 2 sentetik futbol sahası,Tokat Merkeze2 yarı olimpik yüzme havuzu, 2 spor salonu, 8 sentetik yüzeyli futbol sahası,Turhal’a spor salonu,Merkez Emirseyit, Almus Çevreli, Erbaa Karayaka, Niksar: Gökçeli, Yazıcık, Gürçeşme, Pazar Üzümören, Turhal Şenyurt, Reşadiye; Cimitekke, Hasan Şeyh beldesine toplam 10 sentetik yüzeyli futbol sahası yapılacak. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Dünyanın En Zengin Antimuan Yataklarından Birisi Turhal’da 
Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ziyaretleri kapsamında Elalmış Köyünde bulunan Antimuan Maden İşletmesini ziyaret etti.
1932 yılında Cumhuriyet tarihinin ilk madenlerinden birisi olarak kurulan  ve ruhsatı  bizzat Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilen Antimuan Maden İşletmesini gezerek yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, yıllık 1000 ton yıllık konsantreantimuan kapasitesi ile ağır sanayi, otomotiv, silah ve çelik sanayi gibi sektörlerde kullanılan Turhal Antimuan Madeninin Tokat’ın bir değeri olduğunu söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı,  159 kişiye istihdam sağlayan işletmenin çalışanlarına işlerinde kolaylıklar diledi.
Dünya kalitesinde ve satılabilir nitelikte olan Antimuan Konsantresi üretim çalışmalarının 1900’lü yıllara kadar uzanıyor. Turhal Antimuan sahalarında 1987-1997 yılları arasında üretime ara verildi. 1997 yılında üretim çalışmaları tekrar başlayan madende rezerv artımına dönük olarak başlatılan sondajlar halen devam ediyor. Sahadaki cevher potansiyelinin birkaç milyon ton seviyesinde olduğu kaydedildi.

Ziyarete Turhal Kaymakamı Ali Gökay ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR