takip et takip et
Manşet

2 Ekim 2020 - 15:54:20

Vali Dr. Ozan Balcı, Silajlık Mısır Hasat Törenine Katıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen Silajlık Mısır Hasat Törenine katıldı. Çamlıbel Beldesinde  düzenlenen törende İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin’in ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, her zaman çiftçinin ve üreticinin yanında olduğunu, olmaya da devam edeceğini söyledi. Tokat’ta çiftçilerin çok güzel işler yaptığını ifade eden Vali Dr. […]

Vali Dr. Ozan Balcı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen Silajlık Mısır Hasat Törenine katıldı.

Çamlıbel Beldesinde  düzenlenen törende İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin’in ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, her zaman çiftçinin ve üreticinin yanında olduğunu, olmaya da devam edeceğini söyledi.

Tokat’ta çiftçilerin çok güzel işler yaptığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Bizim işimiz çiftçimizi yüreklendirmek ve desteklemek. Tokat ilimiz  7 ovası ve  2 nehri, harika dağları ve  meraları  olan bir yer. Tokat ilimiz aynı zamanda kıymetli insanların yaşadığı bir şehir. Yapımı devam eden barajlar ve göletler bittiği zaman sulanabilen tarım arazisindeki artış ileverim iki katına çıkacak. Böylece çiftçimiz daha çok zenginleşecek.“ dedi.

“Tarım Tokat” kapsamında devam eden projelerden bahseden Vali Dr. Ozan Balcı, “Seracılığın geliştirilmesinden, büyükbaş hayvancılığa, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesinden mandacılığa, arıcılığa  kadar  tarımın ve üretimin her alanında her yerindeyiz. Çiftçinin, üreticinin, bitkisel ve hayvansal üretimle uğraşanların dostu olarak  şunu ifade ediyorum. Tokat’ın önü çok açık. Yeni Tokat Havalimanı bittiğinde de ilimiz ihracata dayalı tarımsal sanayinin merkezi olacak inşallah. Tarım deyince akla ilk Tokat gelecek.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın hayvancılığının ihtiyacı olan, kaliteli kaba yem açığının kapatılması amacıyla 2020’deTokat İl Özel İdaresince 1milyon TL. tutarında  destek sağlandığını belirterek, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, düzenlenen programda çiftçilerle birlikte silajlık mısır hasadı yaptı.

Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Çamlıbel Belediye Başkanı Adem Akgül, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen,  davetliler  ve çiftçiler katıldı.

DCIM100MEDIADJI_0228.JPG

DCIM100MEDIADJI_0235.JPG

DCIM100MEDIADJI_0239.JPG

 

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR