takip et takip et
Manşet

18 Eylül 2020 - 04:36:09

Vali Dr. Ozan Balcı, Şehit Ailelerine ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratını Tevdi Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreni kapsamında İlimizdeki şehit yakınlarına ve gazilere madalyalarını ve nişanlarını tevdi etti. Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde düzenlenen program kapsamında Şehit P. Teğmen Emre As’ın Babası Ahmet As’a, Şehit P. Ulş. Er. Recep Yıldırım’ım babası Duran Yıldırım’a, Şehit P. Uzman Çavuş Seyfettin Aktaş’ın  oğlu Kerem Tuğra Aktaş’a, Şehit J. […]

Vali Dr. Ozan Balcı, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreni kapsamında İlimizdeki şehit yakınlarına ve gazilere madalyalarını ve nişanlarını tevdi etti.

Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde düzenlenen program kapsamında Şehit P. Teğmen Emre As’ın Babası Ahmet As’a, Şehit P. Ulş. Er. Recep Yıldırım’ım babası Duran Yıldırım’a, Şehit P. Uzman Çavuş Seyfettin Aktaş’ın  oğlu Kerem Tuğra Aktaş’a, Şehit J. Astsb. Üçvş Yakup Akdağ’ın eşi Serap Akdağ’a, Şehit Polis Memuru Said Uslu’nun babası Ahmet Uslu’ya, Gazi Burhan Erarslan’a, Gazi Bekir Demir’e ve Gazi Sefa Sırtıkara’ya Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Vali Dr. Ozan Balcı tarafından  tevdi edildi.

Vali Dr. Ozan Balcı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreninde şehit yakınları ve gazilerimizin Devletimize ve Milletimize emanet olduğunu ifade ederek şunları söyledi; ”Bugün Tüm Türkiye’de başta Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, illerde de il protokolünün katılımı ile Devlet Millet adına göstermiş oldukları kahramanlıklarla, İstiklal ve Bayrağımız için canlarını kanlarını veren fedakar insanlarımıza Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevdi Töreni düzenleniyor.

Şehitlerimiz, gazilerimiz ve  onların aileleri  bizim baş tacımızdır. Bizler sokakta caddede rahat yaşayalım, evimizde rahat yatalım, işimizde tarlada rahat çalışalım diye canlarını kanlarını seve seve bu topraklar için verdiler. Bizler bugün huzur ve refah içerisinde özgürce yaşıyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Türk askeri, Türk polisi, güvenlik görevlileri gece gündüz demeden, yağmurda çamurda, karada denizde havada her yerde, Memleketin ve Milletin birliği dirliği bağımsızlığı beraberliği için canla başla mücadele etmekte. Dolayısıyla bizler şehit ve gazilerimizin fedakarlıklarını asla unutamayız. Oldu bittiye de  getiremeyiz. Devlet millet olarak da bu duygulara sahibiz. Buradan şehitlerimize, şehit ailelerimize, gazilerimize ve ailelerine şükran duygularımızı ifade etmek istiyorum.

Bu vesileyle tekrar Türk Devleti ve Milleti adına  Devletimize ve Milletimize yaptıkları katkılarından dolayı, fedakarlıktan dolayı Şehit ailelerimize minnettarlığımızı ifade ediyorum. Onlar her zaman baş tacıdır. Bu vesileyle tekrar Anadolu Coğrafyasının vatan olmasında, Türklerin bu coğrafyaya geldiği tarihten itibaren şehit olan bütün atalarımızı büyüklerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimize sağlık afiyet diliyorum.

Devlet Övünç Madalyası ve Berat Tevdi töreninin ardından Vali Dr. Ozan Balcı, şehit ve gazi aileleriyle fotoğraf çekindi.

Düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 48. Piyade Alay Komutanı Ayhan Ocak, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Vali Yardımcısı Osman Sarı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum ile şehit ve gazi yakınları katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR