takip et takip et
Tokat Haberleri

9 Kasım 2019 - 10:30:58

Vali Dr. Ozan Balcı, Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı Hanımefendi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Kuran Tilaveti ile başlayan programda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şube Başkanı Bilal Özmen ile Türkiye Harp Malülleri […]

Vali Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı Hanımefendi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Kuran Tilaveti ile başlayan programda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şube Başkanı Bilal Özmen ile Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç konuşmalarını gerçekleştirdi.

Programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Türk milleti asil ve şerefli bir millettir. Kendisi için fedakarlık yapanları asla yalnız bırakmaz. Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin emrindeyiz. Devletimizin kurumları, kişileri her zaman yanınızdadır.” dedi.

“Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizle Bir ve Bütünüz”

Vatanı, bayrağı ve milleti uğruna canlarını feda eden şehitlere ve uzuvlarını kaybeden gazilere duyduğu minnettarlığı ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ailemizin bir ferdi olarak görüyoruz. Biz bir aileyiz, bütünüz. Biz bugün hür ve özgür bir şekilde yaşıyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa, ezanımız okunuyorsa ve tarlada çiftçimiz, fabrikada işçimiz işini yapıyorsa, insanlarımız hür ve özgür, canından, malından, namusundan emin bir şekilde yaşıyorsa bu başta şehitlerimizin, gazilerimizin fedakarlığı daha sonra acıyı yüreğinde hisseden şehit ailelerimizin ve gazilerimizin sayesinde olan bir şeydir. Bunu biz unutamayız. Bu vesile ile bütün şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum. Şehit ve gazi ailelerimizin haklarını asla ve asla ödeyemeyiz. Şehitlerimiz genç yaşta memleket, millet ve bayrak uğruna canlarını veriyorlar. Gazilerimiz uzuvlarını veriyorlar. Ateş düştüğü yeri yaksa da o acı bizim memleketimizin, milletimizin ortak acısı. Devlet ve millet olarak şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir ve beraberiz. Dayanışma içerisindeyiz. Her zaman şehit ve gazi ailelerimizin emrindeyiz. Onlar büyük fedakarlık yapmıştır. Türk milleti asil ve şerefli bir millettir. Kendisi için fedakarlık yapanları unutmaz asla yalnız bırakmaz. Sizler asla yalnız değilsiniz. Devletimizin kurumları, kişileri her zaman yanınızda ve yakınınızdadır. Afrin’de,  Zeytindalı’nda destanlar yazan kahraman Mehmetçiğimizi selamlıyorum. Onlarla millet olarak beraberiz. Allah kolaylık versin diyorum.” dedi.

Şehit aileleri ve gazilere hal hatır sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün şehitleri rahmet ve minnetle yad ederek,  gazilere sağlıklı uzun ömür diledi.

Program, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından şehitlerimizin ruhuna okunan dua ile son buldu.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, eşi Sonay Balcı Hanımefendi ile birlikte Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tokat Şube Başkanı Bilal Özmen ile Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç ve şehit aileleri, gaziler katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR