takip et takip et
Manşet

28 Ekim 2020 - 12:42:16

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye ve Niksar’da Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Zinav Gölü Görülmeye Değer Doğa Harikası Bir Yer Reşadiye ilçesine 16 km. uzaklıkta bulunan eşsiz doğa manzarasıyla turizme kazandırılması için Zinav Gölü’nde başlayan rekreasyon çalışmalarını Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Zinav Gölü Görülmeye Değer Doğa Harikası Bir Yer

Reşadiye ilçesine 16 km. uzaklıkta bulunan eşsiz doğa manzarasıyla turizme kazandırılması için Zinav Gölü’nde başlayan rekreasyon çalışmalarını Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz beraberinde yerinde gören Vali Dr. Ozan Balcı, Zinav’ın sadece gölüyle değil kanyonuyla da doğa harikası bir yer olduğunu söyledi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi kaynakları Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı desteği ile  devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Zinav’ın daha da güzelleşeceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızı hem Zinav Gölünü görmeye hem de  kanyonu görmeye davet ediyoruz. Burada yürüyüş yolu, kır lokantası, camisi, otoparkı, piknik üniteleri, çocuk oyun parkları, çardakları ve kameriyeleri ile iyileştirme, geliştirme, güzelleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrilerimize, Reşadiye’mize, Reşadiyeli hemşehrilerimize ve doğaseverlere hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Hasanşeyh-Baydarlı-Demircili Grup Yolunda İnceleme

Daha sonra Hasanşeyh-Baydarlı-Demircili grup yolunun BSK asfalt altyapı sıkıştırma çalışmalarında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, İl Özel İdare kaynakları ile yapımı devam eden 6 km.lik yolun en kısa sürede tamamlanacağını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin imkanlarını vatandaşlarımızın hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için kullanıyoruz. Yolun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yolumuz vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta İl Özel İdaresi ve KÖYDES kaynaklı yaklaşık 100 milyon bütçe ile 118 km 1. kat, 406 km 2. kat sathi kaplama asfalt yol, 50 km BSK, 32 km beton, 55 km parke yol ve 8 adet menfez yapıldığını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, ilçede yapılacak çalışmalarla ilgili olarak “İlçemize en kısa sürede İlçe Halk kütüphanesi kazandıracağız. İnşaatı devam eden Gençlik Merkezimizi tamamlayarak, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Çiftçilerimize 1000 dönümlük ceviz bahçesi kuracağız. Reşadiye Termal Kaplıcalarını geliştirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Reşadiye Kaplıcaları Türkiye’nin sayılı kaplıcalarından birisi haline gelecek.” diye konuştu.

Çakmak Mevkii Köprü Çalışmaları İncelendi

Niksar-Reşadiye arası Çakmak mevkii heyelanlı bölgede Karayolları tarafından sürdürülen köprü yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Köprünün en kısa sürede tamamlanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar Gökçeli Yakınca Mahallesi Camisi İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, yaklaşık 4 yıl önce çıkan yangında kullanılamaz hale gelen ve yapılması için çalışmaları başlatılan Gökçeli Kasabası Yakınca Mahallesi Camisi inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, “Yakınca Camisinde İl Özel İdaresi kaynakları ile başlattığımız çalışmalar devam ediyor. Aslına uygun bir şekilde yapılıyor. Yakınca Mahallesi Camisi en kısa zamanda tamamlanarak ibadete açılacak. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Yakınca Mahallesinde vatandaşlarımıza selam vererek hal hatır sordu. Karşılaştığı çocuklarla bir süre sohbet ederek, kitap hediye etti.

Niksar Gökçeli Beldesine Ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar programı kapsamında Gökçeli Barajında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Niksar’ın ve Gökçeli’nin bereketli topraklarının suyla buluşacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçilerimiz zenginleşecek. Tarımın, üreticinin, çiftçinin yanındayız. Her zaman desteğimiz tamdır. Göletlerimizin, barajlarımızın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı,  “Önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde yapımı devam eden barajların ve göletlerin tamamlanması ile Tokat’ta sulanabilir alan 500 bin dönümden yaklaşık 1 milyon dönüme çıkacak. Amacımız Tokat’ta üretimi artırmak. Çiftçimizin gelirine katkı sağlamak.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Gökçeli Beldesi ziyaretinde vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

5000 Bin Ton Alabalık Üretiyoruz

Daha sonra Gökçeli Boğama Çamlığı Alabalık Tesislerinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “İlimizde bulunan toplam 39 alabalık tesisinde yılda 5 bin ton alabalık üretimi gerçekleştiriyoruz. Balıkçılığa olan desteğimiz tam.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı’ya ziyaret ve incelemelerinde İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz,  Niksar Kaymakamı İlhami Doğan ile ilgililer eşlik etti.

DCIM100MEDIADJI_0526.JPG

DCIM100MEDIADJI_0527.JPG

DCIM100MEDIADJI_0535.JPG

DCIM100MEDIADJI_0540.JPG

DCIM100MEDIADJI_0544.JPG


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR