takip et takip et
Manşet

11 Aralık 2020 - 18:39:26

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar’da İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde devam eden projeler kapsamında Pazar ilçesinde çeşitli incelemelerde bulundu. 250 Bin Asma Fidanı Çayköy’de Toprakla Buluşacak Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar Kaymakamı Mesut Ateş, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ve İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin beraberinde gerçekleştirdiği incelemelerinde,Tarım Tokat Narince Üzüm Bağcılığını Geliştirme Projesi kapsamında […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde devam eden projeler kapsamında Pazar ilçesinde çeşitli incelemelerde bulundu.
250 Bin Asma Fidanı Çayköy’de Toprakla Buluşacak
Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar Kaymakamı Mesut Ateş, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ve İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin beraberinde gerçekleştirdiği incelemelerinde,Tarım Tokat Narince Üzüm Bağcılığını Geliştirme Projesi kapsamında Çayköy’de asma fidanı dikim hazırlık çalışmalarını yerinde gördü.
1000 dekar alanda 250 bin bağ fidanının toprakla buluşacağı alanda dikim hazırlıkları ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarım Tokat Narince Üzüm Bağcılığını Geliştirme Projemiz ile çiftçimizin yanındayız. Üretimin artması, çiftçimizin zenginleşmesi  için çalışıyoruz. Çiftçimize, üreticimize desteğimiz tam. Çiftçimizi desteklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.
376 Çiftçiye 33 Bin Koyun Teslim Edildi
Pazar ilçesinde koyunlarını otlatan çobanla bir süre sohbet ederek, “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi ile ilgili bilgi veren Vali Dr. Ozan Balcı, “5 Yılda 5 Bin Koyun hedefiyle başlattığımız projemiz devam ediyor.  1 yıl ödemesiz, 0 faizli, 7 yıl vadeli projemiz devam ediyor. Bu yıl 100 bin koyun hedefiyle şu ana kadar 376 çiftçimize, 33 bin koyun dağıttık. Yetiştiricilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi
11 İlçeye Çocuk Trafik Eğitim Parkı Kazandırılıyor
Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde gerçekleştirdiği incelemeleri kapsamında Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz ile hazırlık çalışmaları devam eden  Çocuk Trafik Eğitim Parkı alanını yerinde görerek, bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı,  “Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklarımız, akülü arabalar ile trafik pistinde, kaldırımları, döner-ışıklı ve ışıksız kavşakları, yaya geçitlerini, üst geçitleri, hemzemin geçitleri ve trafik levhalarını öğrenmiş olacaklar. 11 ilçemize de Çocuk Trafik Eğitim Parkı kazandıracağız. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.
Akyamaç’a Kiraz Paketleme Tesisi ve Soğuk Hava Deposu 
Akyamaç Köyünde, Valiliğimiz koordinesinde İl Özel İdaresi, OKA ve diğer kaynaklarla kurulacak Kiraz Paketleme Tesisi ve Soğuk Hava Deposu alanında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Köylülerimizi ve üreticilerimizi bir araya getirip kooperatif kurduk. Kuracağımız tesisle köylülerimizin ürettikleri kirazların kalitesi korunarak daha uzun süre muhafaza edilecek. Amacımız üreticimizin zenginleşmesi. Üreticimize bol ve bereketli kazançlar sağlamasını diliyorum. Akyamaç, Kemalpaşa, Kömeç ve Kocacık köylerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR