takip et takip et
Manşet

14 Temmuz 2020 - 15:20:16

Vali Dr. Ozan Balcı Okul Öncesi Dini Eğitim Seti Dağıtım Programına Katıldı

Vali Dr. Ozan Balcı Kitap Tokat kapsamında düzenlenen Okul Öncesi Dini Eğitim Seti dağıtım programına katıldı. İbn-i Kemal Kız Kur-an Kursunda düzenlenen program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun açılış konuşması yaptığı programda öğrenciler tarafından ilahiler söylendi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı,“Bu sene Kur’an Kurslarımız camilerimizde pandemiden […]

Vali Dr. Ozan Balcı Kitap Tokat kapsamında düzenlenen Okul Öncesi Dini Eğitim Seti dağıtım programına katıldı.

İbn-i Kemal Kız Kur-an Kursunda düzenlenen program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun açılış konuşması yaptığı programda öğrenciler tarafından ilahiler söylendi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı,“Bu sene Kur’an Kurslarımız camilerimizde pandemiden dolayı açılamadı. Valiliğimiz olarak, geçen yıl 4-6 yaş grubu çocuklarımız için Diyanet İşleri Başkanlığımızın yayınlarını bastırmıştık. Bu sene de çocuklarımız mağdur olmasınlar diye 3500 adet set bastırdık. Şimdi bu setlerin dağıtımı yapacağız.

Ayrıca bu setlerden kitaptokat.gov.tr‘ye vereceğiz. Setlerimiz PTT kanalıyla öğrencilerimizin evlerine kadar da ulaştırılacak. Çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun. Onları gözlerinden öpüyorum.’’

Protokol konuşmalarından sonra,  Vali Ozan Balcı ve protokol üyeleri tarafından setlerin dağıtımları gerçekleştirildi.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, ilçe müftüleri ile kurum amirleri katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR