takip et takip et
Manşet

31 Ocak 2020 - 12:42:18

Vali Dr. Ozan Balcı Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenleri, bir sanatçı olarak görüyorum. En yakın çalışma arkadaşlarım olarak görüyorum yaptığınız işi de önemsiyorum, destek veriyorum, yüreklendiriyorum, destek vermekten de büyük mutluluk duyuyorum.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılı hazırlık toplantısında Okul Müdürleri ile 26 Haziran Kültür Sarayında bir araya geldi. Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın […]

Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenleri, bir sanatçı olarak görüyorum. En yakın çalışma arkadaşlarım olarak görüyorum yaptığınız işi de önemsiyorum, destek veriyorum, yüreklendiriyorum, destek vermekten de büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılı hazırlık toplantısında Okul Müdürleri ile 26 Haziran Kültür Sarayında bir araya geldi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile okul müdürleri katıldı.

Eğitime, bilgiye, bilime dost bir Vali olarak öğretmenleri önemsediğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Ben öğretmenleri bir sanatçı olarak görüyorum. En yakın çalışma arkadaşlarım olarak görüyorum. Bunun dışında da yaptığınız işi de çok önemsiyorum, destek veriyorum ve yüreklendiriyorum. Bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Sizler hepiniz ayrı ayrı birer kıymetsiniz. Okul müdürlerinin ayrı bir önemi var. Okulların her şeyinden siz sorumlusunuz.

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle sürdürdü “Bir işi yaparken bir felsefemizin olması lazım, benim felsefem sizleri yüreklendirmek, cesaretlendirmek. Bence bütün herkesin bir hayalinin olması lazım. Hem kendisine ilişkin, hem görev yaptığı okula ilişkin, hem de çocuklara ilişkin. O hayale de herkesi inandırması lazım. Memleketin, milletin ve görev yaptığı yerin gerçekleriyle uyumlu hayal kurması lazım. Umudu olması lazım. Hem kendisine ilişkin umudu olması lazım, hem okula ilişkin umudu olması lazım, pes etmemesi lazım. Enerjik olması  lazım. Enerjinizi öğrencilere, velilere, öğretmenlere yaymanız lazım. Uyumlu birliktelik lazım. Bu çok önemli. Birde gelecek vizyonunuz ve perspektifiniz olması lazım. Bu özellikler güven duygusu doğurur. Veliler, öğrenciler, öğretmenlerin sizlere olan inancını artırır. Buda istediğiniz amaçları gerçekleştirmek için önünüzü açar.” diyerek sözlerini sürdürdü.

İşlerimizi iyilikle güzellikle, sanatkarane yapmalıyız. Biz yapmadıklarımızdan da mesulüz aynı zamanda. Bu çocuklar bize emanet. Tokat’ın geleceğine katkısı olan geleceğini hazırlayan çocukları yetiştiren çok kıymetli insanlarsınız sizler. Yaptığınız işi ben çok önemsiyorum. Bazı görevler, topluma yön veren, memleketi milleti seven, aşkla sevgiyle, muhabbetle, merhametle iş yapmak isteyen insanların işi. Bizim ekibimiz çok iyi. Daha da iyi olacağına inanıyorum. Tecrübeniz var, birikiminiz var, görev yaptığınız süre içerisinde de çok güzel işler yaptınız. Daha çok yapmamız lazım, yorgunluk bezginlik göstermememiz lazım.

Benim Görevim Eğitim Camiasının Emrinde Olmak

Benim görevimde eğitim camiasının emrinde olmak, Milli Eğitim Müdürünün görevi de. Bizler okulların emrindeyiz. Okul müdürleri de öğretmenlerin emrinde. Bu aslında Türkiye’nin emrinde olmak demek. Bilginin bilimin emrinde olmak demek, kültürün sanatın emrinde olmak. Memleketi milleti sevmek demek. Memleketimizi milletimizi yükseltecek, yüceltecek olan çocukların işlerini kolaylaştırmak demek. Sizlerin işlerini yüreklendirmekten, kolaylaştırmaktan, önünü açmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Bizim mantığımız insanlar iş yapsınlar ödül verelim, alkışlayalım. Küçük olsun benim olsun değil, büyük olsun herkesin olsun.

Etüt Tokat, Spor Tokat ve Kitap Tokat Projeleri

Etüt Tokat’ı çok önemsiyorum. Akademik anlamda bizim hedefimiz İlk 3 yılda 20’de, 5 yılda ilk 5’de olmak. Ben buna yürekten inanıyorum, şu anda da gayet iyi gidiyor. Velilerimiz akademik başarıyı çok önemsiyor. Etütler akademik anlamda sizlerin işini kolaylaştırır. Özel idareden öğrencilerimize ücretsiz eğitim materyali desteği veriyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarılarını önemsiyoruz.

Spor Tokat’ı da çok önemsiyorum. Çocuklarımızın akademik anlamda başarılı olmaları yetmez. Bilimde sanatta, sporda da iyi olmaları lazım ki çocuğun bünyesi gelişsin. İnşallah tesislerde yapacağız. Yabancı dil kitapları sipariş verdik en kısa sürede öğrencilerimize dağıtacağız. Kitap Tokat projesini çok güzel yürütüyorsunuz. Aynen devam etmenizi rica ediyorum.

Dezavantajlı Çocuklara Özel İlgi

Okullarımızda dezavantajlı çocuklarımız var. Devletimizin, milletimizin imkanları çok iyi. Maddi anlamda yetersiz olan çocuklarla özel olarak ilgilenilmesini istiyorum. Devletimizin ve milletimizin bu çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak kaynağı var. Şehit gazi ailelerinin çocukları ile özel olarak ilgilenmesi lazım. Her bir çocuk bir kıymet, her bir çocuk bir değerdir.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, sözlerini “Sizleri önemsiyorum. Ekip arkadaşlarım olarak görüyorum. Çok güzel işler yaptınız. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Her zaman yanınızdayım. İşlerinizi kolaylaştırmaktan ve sizlere destek vermekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Allah kaza bela vermesin, kolaylık versin, eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek tamamladı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR