takip et takip et
Manşet

12 Haziran 2020 - 14:34:35

Vali Dr. Ozan Balcı OKTAM’da Denetim ve İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde (OKTAM) denetim ve incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, ilk olarak İl Özel İdaresi kaynakları ile yapılan sertifikalı fide ve anaç fidan üretimi yapılacak olan 4 bölümden oluşan 1000 metrekarelik serada incelemelerde bulunarak bilgiler aldı. Daha sonra haşhaş ıslahı yapılan ve Tokat Valiliği […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde (OKTAM) denetim ve incelemelerde bulundu.

Vali Dr. Ozan Balcı, ilk olarak İl Özel İdaresi kaynakları ile yapılan sertifikalı fide ve anaç fidan üretimi yapılacak olan 4 bölümden oluşan 1000 metrekarelik serada incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.

Daha sonra haşhaş ıslahı yapılan ve Tokat Valiliği koordinesinde Tarım Tokat kapsamında OKTAM tarafından yürütülen aşılı asma fidanı üretimi yapılan serada yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, “2020 yılı içerisinde 80 bin adet asma ağacına Tokat’ın yerli çeşidi olan narince üzümü aşıladık.  Bu yılsonuna kadar yaklaşık 50 bin adet aşılı asma fidanını Tokatlı çiftçilerimizin dağıtacağız.” dedi.

Çiftçinin zenginleşmesi ve cebine para girmesi için yoğun çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Vali Dr. Ozan, “Tokat’ın önü çok açık. Bizler de Tokat’ı tarımın başkenti yapmak istiyoruz.” dedi.

Vali Ozan Balcı, OKTAM Müdürü Ahmet Boz ve personeline teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Dr. Ozan Balcı’ya ziyaret ve incelemelerinde Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin,  DSİ Müdürü Ali Çetinkaya ve OKTAM Müdürü Ahmet Boz  eşlik etti.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR