takip et takip et
Manşet

24 Şubat 2020 - 20:09:24

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar’da Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Programına kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, kaymakamlık binası önünde Kaymakam İlhami Doğan, Belediye Başkan Vekili Elif Kadayıfçı ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Dr. Ozan Balcı, Kaymakam İlhami Doğan’ı makamında ziyaret ederek, ilçede yürütülen çalışmalar ve ilçenin genel durumu ile […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Programına kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, kaymakamlık binası önünde Kaymakam İlhami Doğan, Belediye Başkan Vekili Elif Kadayıfçı ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Dr. Ozan Balcı, Kaymakam İlhami Doğan’ı makamında ziyaret ederek, ilçede yürütülen çalışmalar ve ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi aldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar’ın gelişmesine katkı sağlayacak, Niksarlı vatandaşların huzurunu ve refahını arttıracak çalışmaları önemsediğini belirterek, yapılacak çalışmalara desteğinin tam olduğunu söyledi.
OSB Toplantısı Yapıldı
Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Niksar Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Niksar Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısına başkanlık etti. Toplantıda OSB ile ilgili yapılan sunumun ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar’ın üretimine ve istihdamına katkı sağlayan yatırımcıların her zaman yanında olduğunu belirterek üreticinin ve sanayicinin dostu olduğunu vurguladı.
Anaokuluna Ziyaret
Niksar ziyaretlerine TOKİ Melikgazi Anaokulu’nu ziyaret ederek devam eden Vali Dr. Ozan Balcı,  okuldaki minik öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, okul öncesi eğitimin öneminden bahsederek, “Çocuklarımızın eğlenerek öğrendiği anaokulları çok önemli. Okul öncesi eğitimde katılımı ne kadar sağlarsak eğitimde de başarımızı o kadar arttırmış olacağız.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, ziyaretinde öğrencilere ve öğretmenlere kitap hediye etti.
Hedef 1300 Dönüm Bağ
Vali Dr. Ozan Balcı “Bağ Vatanına Dönüyor” projesi kapsamında Niksar Gökçeli kasabasında çiftçimize ait asma bağında incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Gökçeli’de 300 dönüm bağ yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, 1000 dönüm alana daha bağ yaprağı dikileceğini söyledi.
5500 Dönüme Ceviz Dikiliyor
Niksar Gökçeli’de ayrıca 1500 dönüm alanda da ceviz dikileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Serenli’de 2000 dönüm ceviz dikildiğini ve 2000 dönümlük alana daha ceviz dikileceğini kaydederek, “Üretimin, üreticinin ve çiftçinin dostuyuz, her zaman desteğimiz tam.” dedi.
Arslan Tekstile Ziyaret
Niksar OSB’de faaliyet gösteren Arslan Tekstili ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, 320 kişiyi istihdam eden ve ürünlerini ihraç eden fabrikayı gezdi. Fabrikanın çalışmaları ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı,  işçilerle sohbet ederek, kazasız belasız çalışmalar diledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim amacımız, hedefimiz aş, iş ve istihdam. Sizler burada 320 kişiye istihdam sağlıyorsunuz. Üretimin ve yatırımcının yanındayız. Sizlere desteğimiz tamdır.” diye konuştu.
CBF Tekstile Ziyaret
Ürünlerini yurt içi ve yurtdışındaki piyasalara sunan CBF Tekstili ziyaret ederek, çalışmaları ile Fabrika Müdürü Günay Özen’den bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, 470 kişiye istihdam sağlayan fabrikada işçilerle bir süre sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, yatırımcıların bölge ve ülke ekonomisine önemli katkıları olduğunu söyledi. Üreten sanayicilerin ve OSB’lerin yanında olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, fabrika çalışanlarına kazasız belasız çalışmalar diledi.
Enkay Teksi Ziyaret
Niksar OSB ziyareti kapsamında ürünlerini yurt dışı başta olmak üzere ülke geneline sunan Enkay Tekstili ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, 230 kişinin çalıştığı fabrikada incelemelerde bulundu. Fabrika Müdürleri Savaş Çolak ve Nejat Bilge’den çalışmaları ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, üreten ve istihdama katkı sağlayan sanayicilere desteğini ifade ederek “Sizler hem ilçemizin gelişimine hem de istihdama katkıda bulunuyorsunuz. Bizler de her zaman sizin yanındayız ve desteğiz.” dedi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR