takip et takip et
Manşet

24 Haziran 2020 - 08:57:17

Vali Dr. Ozan Balcı Gökçeyol Yaylasında İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı “5 yılda 500 bin Koyun Projesi” kapsamında Gökçeyol Köyü yaylasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. 100 Bin koyun projesinin devam ettiğini ve proje ile Tokat’a 5 yılda 500 bin koyunu kazandırılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, alımı yapılan Kazım Demirağ, Kemal Akdağ ve Erdal Oğuz’a ait Karayaka ırkı küçükbaş hayvanları yerinde […]

Vali Dr. Ozan Balcı “5 yılda 500 bin Koyun Projesi” kapsamında Gökçeyol Köyü yaylasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

100 Bin koyun projesinin devam ettiğini ve proje ile Tokat’a 5 yılda 500 bin koyunu kazandırılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, alımı yapılan Kazım Demirağ, Kemal Akdağ ve Erdal Oğuz’a ait Karayaka ırkı küçükbaş hayvanları yerinde görerek yetiştiricilerle bir süre sohbet etti.

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’ye örnek olacak projeyi Tokat’ta pilot olarak uyguluyoruz. Ziraat Bankası ve Valiliğimiz arasında protokol imzaladık, şuanda 100 bin koyunun alımları başladı. İpotek sorununu da ortadan kaldırdık. Her üreticiye 100 koyun veriyoruz, 5 yıl vadeli, 1 yıl ödemesiz ve 0 faizli olmak üzere.  Ayrıca projede hayvancılarımıza yem desteği, mera ıslahı ve veterinerlik hizmetleri gibi kazanımlar da mevcut. Kesim desteği ve dişi hayvanların alım garantisi verilen projeyi şu anda İl Tarım müdürlüğümüz yürütüyor bütün ilçelerimizle beraber. Hedefimiz 5 yılda 500 bin koyunu Tokat’a kazandırmak. Harika bir proje oldu. Türkiye’ye örnek olacağını düşünüyorum.”

İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ile proje yürütücüleri eşlik ettiler.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR