takip et takip et
Manşet

13 Temmuz 2020 - 12:18:58

Vali Dr. Ozan Balcı, Bir Bilenle Bilge Nesil Yarışması Ödül Törenine Katıldı

Vali  Dr. Ozan Balcı, Genç Memur-Sen’in başlattığı Tokat’ta Eğitim Bir-Sen’in yürüttüğü 2000 öğrencimizin katılımı ve 200 danışman öğretmenin koordinesinde gerçekleştirilen Bir Bilenle Bilge Nesil Yarışması Ödül Törenine katıldı. Hıdırlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen ödül töreninde Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanı Şaban Ceylan Bir Bilenle Bilge Nesil Yarışması ile ilgili bilgi verdi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun […]

Vali  Dr. Ozan Balcı, Genç Memur-Sen’in başlattığı Tokat’ta Eğitim Bir-Sen’in yürüttüğü 2000 öğrencimizin katılımı ve 200 danışman öğretmenin koordinesinde gerçekleştirilen Bir Bilenle Bilge Nesil Yarışması Ödül Törenine katıldı.
Hıdırlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen ödül töreninde Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanı Şaban Ceylan Bir Bilenle Bilge Nesil Yarışması ile ilgili bilgi verdi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun konuşmanın ardından Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın video konferans yoluyla programa katıldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, törende yaptığı konuşmada kitabın başkenti Tokat’ta öğretmenlerin kitap adına çok güzel çalışmalar yaptığını söyledi.
Kitabı seven ve kitap okumaya destek veren bir vali odlunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmelerimizin fedakarlıkları ve özverili çalışmaları ile Tokat’ta güzel projeler yürütülüyor. Türkiye’ye örnek bir çalışma ile Tokat’ta tüm okullara Tübitak serileri alındı. Tüm Tokat’ta yılda 4 tane büyük kitap etkinliği oldu. Okuma saatleri yapıldı. Sadece  geçen sene 44 tane Z-Kütüphane kuruldu. Bu sene sonu itibariyle bu sayı 100’e çıkıyor. Tokat’a 150 tane Z Kütüphane kazandırmış olacağız. Bunlar devletimizin ve milletimizin imkanları ile sağlanan şeyler. Tokat’ı Z Kütüphane sayısında Türkiye’de bir numara yapmayı hedefliyoruz.  Bu konuda de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’de bir olarak Tokat’a Bebek Kütüphanesi kazandırıldı. Bu yıl devlet yatırım programı dahilinde Tokat Halk Kütüphanesi yıkılarak yerine yenisi yapılacak. www.kitaptokat.gov.tr adresinden anaokulundan liseye kadar tüm öğrencilerimze ve 65 yaş ile üstü yetişkinlerimize postayla adreslerine kadar kitap gönderiyoruz. Kitap adına Tokat’ta çok güzel işler oldu. Emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol mensupları tarafından verildi.
Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Eğitim Bir Sen Tokat Şube Başkanı Şaban Ceylan, protokol mensupları ile öğrenciler katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR