takip et takip et
Tokat Haberleri

31 Mayıs 2019 - 23:25:42

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik’te 30 Bin Dekar Mera Alanında İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Projesi kapsamında Tokat arazilerini değerlendirmek ve ilimizde tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Başçiftlik ilçesinde 30 bin dekar alanda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı. “Çiftçilerimizi Destekliyorum” Mera alanlarının ıslah edilmesi ve bölgede küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve atıl durumdaki mera alanlarının üretime kazandırılması için destek vereceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Projesi kapsamında Tokat arazilerini değerlendirmek ve ilimizde tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Başçiftlik ilçesinde 30 bin dekar alanda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.

“Çiftçilerimizi Destekliyorum”

Mera alanlarının ıslah edilmesi ve bölgede küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve atıl durumdaki mera alanlarının üretime kazandırılması için destek vereceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Hayvancılığı geliştirmek için incelemelerde bulunduk. Hem de Kiraz bahçelerini inceledik.Tokat tarımında üretimi arttırırken çiftçilerimizin de her zaman destekçisi olacağız.” dedi.  

Kiraz dikiminin yapılacağı 1700 dekar alanda incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, bölge hayvancılığını geliştirmek amacıyla yem bitkisi ekim alanlarının da artırılması için çalışmalar yapılacağını belirtti.

Gezi ve incelemelerinde Vali Dr. Ozan Balcı’ya Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yöneticileri eşlik etti.


Kaynak

http://tokat.gov.tr/vali-dr-ozan-balci-basciftlikte-30-bin-dekar-yayla-alaninda-incelemelerde-bulundu#gallery-3

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR