Vali Dr. Ozan Balcı Anaokul ve İlkokul Öğretmenleri ile Pandemi Süreci Değerlendirdi

featured

Vali Dr. Ozan Balcı, video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda 200 anaokul ve ilkokul müdürü ile bir araya geldi.

Toplantıda; yüz yüze eğitimin başladığı anaokullarında gerekli tedbirlerin alınması, internet erişiminin olmadığı yerleşim yerlerinde mobil öğretmen uygulamasına devam edilmesi, canlı derslerin takip ve kontrolünün sağlanması, EBA’dan ve Eğitim Tokat TV’den derslerin takibinin sağlanması, uzaktan eğitim için veli bilgilendirme çalışmalarının yapılması konuları ele alındı.

Toplantıda pandemi döneminde devam eden eğitim sürecini okul müdürleriyle değerlendiren Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenleri önemsediğini kaydederek sürecin hep birlikte kurallara uyularak atlatılacağının altını çizdi.

Pandemi koşullarının zorluklarına rağmen eğitim öğretim sürecinin devam etmesinde gösterilen çaba ve gayret için eğitim çalışanlarını tebrik eden Vali Dr. Ozan Balcı, eğitime devletin desteğinin tam olduğunu söyledi.

Öğrencilerle bizim için çok önemli

Koronavirüs salgını devam ederken, öğrencilerle kurulan bağların sıkı tutulması gerektiğine işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu süreçte öğrenciler eğitime yüz yüze devam ediyor gibi onlarla bağlarımızı koparmadan ilgilenilmesini önemsiyoruz. Çocuklarımızın çevrimiçi dersleri takip etmeleri ve zamanlarını verimli geçirmeleri için öğretmenlerimiz ve velilerimizin işbirliği içerisinde. Rehber öğretmenlerimizle birlikte öğretmenlerimiz, çocuklarımızın umutlarını, hayallerini, geleceğe olan inançlarını daha canlı, dinamik ve diri tutması için çalışıyor. Bu sürecin geçeceğini ve yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmemiz lazım. Bizim işimiz öğrencilere destek olmak, onları yüreklendirmek.” diye konuştu.

Velilerle işbirliği vurgusu

Vali Dr. Ozan Balcı, sürecin atlatılmasında veli ve öğretmenlerin işbirliği içerisinde olmasının önemli olduğunu belirterek, “Velilerle bağlantı kurularak, sürecin atlatılmasında veli ve öğretmenlerimizin aktif katılımı ve işbirliği ile çocuklarımızın yanında olacağız.” dedi.

Koronavirüs tedbirlerine uyulması önemli

Koronavirüsle mücadelede uyulması gereken tedbirlere ilişkin öğretmenler tarafından öğrencilere hatırlatma ve bilgilendirme yapılmasının önemine değilen Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızın ve çocuklarımız kanalıyla vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi, kurallara hassasiyetle uyulması, sürecin atlatılmasında önem arz ediyor. Bir kişinin bile sağlığı bizim için çok önemli. Kurallara sıkı bir şekilde uymalıyız.”  dedi.

İhtiyaç sahibi öğrencileri yakından takip ediyoruz

İhtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesinin yakından takip edildiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, “İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin pandemi sürecinde de yalnız bırakmıyoruz. Yetim öksüz, şehit yakını, engelli, kronik hasta çocuklarımız ve evde eğitim alan öğrencilerimizi yakından takip ediyoruz. Bu konuda sizlerin de desteği ile bu öğrencilerimizin ihtiyaçlarını devletimizin imkanları ile karşılamak için hazır ve nazırız.” ifadelerini kullandı.

Eğitimi sadece akademik olarak görmediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, eğitimin kültür, sanat ve spor alanlarınında da devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Etüt Tokat ile başarıya yolculuk
Etüt Tokat projesinin devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Etüt Tokat projemiz ile akademik anlamdaki Tokat’ın başarısının beş yılda ilk beşte olması hedefiyle uzaktan devam ediyor. Bu kapsamda 12. sınıf ve 8. sınıflardaki öğrencilerimiz, nitelikli ve gönüllü öğretmenlerimizin katılımı ile derslerini youtube kanalından takip ediyor.” dedi.

Kitap okuyanlar ödüllendirilecek

Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen okuma yarışmaları ile öğrencilerin ödüllendirilmeye devam edeceğini kaydederek, “Yarışmaya katılmak isteyen veya kitap okumak isteyen öğrencilerimiz, kitaptokat.gov.tr adresinden kitap talep edebiliyor. Talep edilen kitaplar, PTT kanalıyla öğrencilerimizin adreslerine ulaştırılıyor. Kitap okuma yarışmasına katılacak öğrencilerimiz eylül ayında ödüllendirilecek.” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, videokonferans yolu ile okul müdürleri katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Vali Dr. Ozan Balcı Anaokul ve İlkokul Öğretmenleri ile Pandemi Süreci Değerlendirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com