takip et takip et
Manşet

22 Ekim 2020 - 16:42:59

Vali Dr. Ozan Balcı, Almus’ta Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Almus’a bağlı belde ve köylerde ziyaret ve incelemelerde bulundu. Şehit Ailesi Ziyareti Vali Dr. Ozan Balcı, ilk ziyaretini şehit Osman Karaca’nın ailesine gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Van’da çığ düşmesi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Osman Karaca’nın ailesini ziyaret ederek, şehit babası, annesi, eşi ve kardeşleri ile bir süre sohbet eden Vali Dr. […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Almus’a bağlı belde ve köylerde ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Şehit Ailesi Ziyareti
Vali Dr. Ozan Balcı, ilk ziyaretini şehit Osman Karaca’nın ailesine gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Van’da çığ düşmesi sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Osman Karaca’nın ailesini ziyaret ederek, şehit babası, annesi, eşi ve kardeşleri ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehitlerin geride kalan emanetlerinin devletin ve milletin baş tacı olduğunu söyledi. Her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatan uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz.” dedi.
1 Yılda 100 Bin Koyun Projesinden Faydalanan Çiftçiye Ziyaret
ValiDr. Ozan Balcı, daha sonra ilçeye bağlı Ormandibi Köyünde Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında 5 Yılda 500 Bin Koyun Hedefiyle 1 Yılda 100 Bin Koyun dağıtım projesinden yaralanan çiftçimizi ziyaret etti.  Tarım Tokat kapsamında başlayan ve Türkiye’ye model olan  projenin  bir çok ilde uygulanmaya başladığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  projeden bu güne kadar yaklaşık 280 çiftçimizin yararlandığını kaydetti.  Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarıma, üreticiye, çiftçiye dost olarak amacımız çiftçimizin zenginleşmesi, hayvancılığın gelişmesi. Çiftçilerimizin projeden faydalanmasını istiyoruz. Her zaman çiftçimizin her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. ” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Şehit Adem Tar İlkokulu’nu Ziyaret Etti
Ormandibi Köyünde Şehit Adem Tar İlkokulu’nu ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere “Derslerinize sıkı çalışın ve kitap okumayı ihmal etmeyin.” dedi.
Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı,“Öğretmenlerimiz çok ulvi bir görevi ifa ediyorlar. Emek ve gayretleriniz için sizlere teşekkür ediyor, sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.” dedi.
Çaykıyı’ya1000 Dönüm Alana 16 Bin Ceviz Fidanı Dikilecek
İlçeye bağlı Çaykıyı Köyünde ceviz fidanı dikilecek alanda yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.Tarım Tokat kapsamında hedefin Tokat’ta 600 bin ceviz fidanı dikmek olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “15 bin dekar alanda 250 bin civez fidanı diktik. Bu yıl 200 bin ceviz fidanını daha toprakla buluşturacağız. Çaykıyı Köyümüzde ise 16 bin ceviz fidanı dikeceğiz. Köylülerimizin parsellerini birleştirdik. Kasım ayında 1000 dönüm alanda ceviz bahçesi kuracağız. Sulama desteği sağlayacağız. Çiftçilerimizin zenginleşmesi, üretimin artması için hep birlikte çalışıyoruz. Çalışmalarımız çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Yayla ve Meralarda İnceleme
Vali Dr. Ozan Balcı Almus Çamköy yayla ve meralarında incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta hayvancılık için çok güzel alanlar var. Hayvancılığın gelişmesi için çalışmalar yürütüyoruz. 100 Bin Koyun dağıtımımız devam ediyor. Hedefimiz 5 yılda 500 bin koyunu Tokat’ımızın yayla ve meraları ile buluşturmak, çiftçilerimize dağıtmak. Çiftçilerimizin zenginleşmesine ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamak. Ziraat Bankası ile yaptığımız sözleşme ile ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ adı ile Türkiye’ye örnek bir proje geliştirdik. Birçok ilde uygulanmaya başladı. Çiftçilerimize koyun dağıtıyoruz.” dedi.
Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ilçeye bağlı Çamköy Budaklı mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Dr. Ozan Balcı, burada bir süre sohbet ettiği vatandaşların isteklerini ve taleplerini dinledi.
Güreş Eğitim Merkezi’ne Ziyaret
Almus’ta yapım çalışmaları devam eden Güreş Eğitim Merkezi inşaatında da incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Güreşe özel önem veriyoruz. Güreşin Türkiye’de bir numaralı merkezinin Tokat olmasını hedefliyoruz.” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığıi le imzalanan protokol kapsamında Tokat genelinde Spor Tokat kapsamında yatırımların yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Turhal’a 2 sentetik futbol sahası, Zile’ye 2 sentetik futbol sahası, Pazar’a sentetik futbol sahası, Sulusaray’a sentetik futbol sahası, Yeşilyurt’a  spor salonu ve 1 sentetik yüzeyli futbol sahası, Artova’ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve sentetik futbol sahası, Almus’a Güreş Antrenman Salonu vesentetik futbol sahası, Reşadiye’ye  Gençlik Merkezi ve sentetik futbol sahası, Niksar’a 2 sentetik futbol sahası,Başçiftlik’e Kayak Merkezi Teleski sistemi alımı ve montajı ile sentetik futbol sahası,Erbaa’yastadyum ve 2 sentetik futbol sahası,Tokat Merkeze2 yarı olimpik yüzme havuzu, 2 spor salonu, 8 sentetik yüzeyli futbol sahası,Turhal’a spor salonu,Merkez Emirseyit, Almus Çevreli, Erbaa Karayaka, Niksar Gökçeli, Yazıcık, Gürçeşme, Pazar Üzümören, Turhal Şenyurt, Reşadiye; Cimitekke, Hasan Şeyh beldesine toplam 10 sentetik yüzeyli futbol sahası yapılacak.Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Çamköyde Yayla ve Meraları Gezdi 
Vali Dr. Ozan Balcı, Almus Çamköy’ü yayla ve meralarında koyunculuk projesi kapsamında incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, “1 Yılda 100 Bin Koyun Projesi kapsamında çiftçilerimize yem desteği, mera ıslahı, veterinerlik hizmetleri desteği de veriyoruz. Çiftçilerimizin her zaman yanlarındayız.” dedi.
Ziyaretlere Almus Kaymakamı Sinan Korkmaz, İl Özel İdaresi Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR