takip et takip et
Manşet

31 Mayıs 2020 - 11:59:42

Vali Dr. Ozan Balcı 5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Alanını Tokat’a Kazandıracağız

Vali Dr. Ozan Balcı “ 5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera alanını Tokat’a kazandıracağız” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda “5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi” kapsamında bu sene 1000 dönüm alanda sera alanı kurulması ile ilgili çalışmalar ele alındı. 5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi kapsamında bu […]

Vali Dr. Ozan Balcı “ 5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera alanını Tokat’a kazandıracağız” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda “5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi” kapsamında bu sene 1000 dönüm alanda sera alanı kurulması ile ilgili çalışmalar ele alındı.

5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera Projesi kapsamında bu sene kurmayı planladığımız  bin dönüm seracılık çalışmalarımıza başlayalı henüz 3 hafta olmasına rağmen Tokatlı çiftçilerimizin projeye ilgileri çok iyi diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Şu ana kadar 100 müteşebbis toplamda 297 dönümlük alanda sera kurma talebinde bulundu. Seracılığı geliştirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Valiliğimiz koordinesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışmaları yürütüyor. Proje çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Gün gün iş takvimini belirledik. İşi yürüteceğimiz ekibimiz var. Çiftçilerimizi organize ediyoruz, müracaatları almaya başladık. Müracaatlar komisyonlarımız tarafından değerlendiriliyor. Sera kurma talebi uygun görülen çiftçilerimize eğitim desteği de vereceğiz” dedi.

Toprağa, tarıma, üretime dost olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti; “Toprağa, tarıma ve üretime dost olmak, tarımın ve üretimin artması için çalışmak demek. Çiftçinin üreticinin her zaman yanında olmak demektir. Bizler de tarımsal üretimde seracılığa çok önem veriyoruz. Tokat sera memleketi. Vereceğimiz destek ve sağlayacağımız kaynakla seracılığı geliştireceğiz. 5 yılda 5 bin dönüm sera kurma hedefini koyduk. Bu kapsamda bu sene bin dönüm alanda sera kuracağız. Amacımız Tokatlı çiftçimizin üreticimizin zenginleşmesine ve tarımsal üretime katkı sağlamak. Seracılık alanında ilimizde kapasite artırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Kuracağımız sistemle elimiz daima çiftçimizin üzerinde olacak. Onları asla yalnız bırakmayacağız. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diyerek sözlerini noktaladı.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ziraat Bankası Tokat Şube Müdürü Mustafa Kırgız ile seracılığa destek verecek taraflar katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR