takip et takip et
Manşet

3 Şubat 2020 - 11:53:51

Vali Dr. Ozan Balcı 2. Dönemi İlk Gününde Öğrencilere Kitap Hediye Etti

Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminin ilk ders gününde öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek,  ‘Gençlerle Başbaşa’ isimli kitapları hediye etti. Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminin ilk ders gününde Arif Nihat Asya Kız İmam Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret etti. Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan, Vali Ozan […]

Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminin ilk ders gününde öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek,  ‘Gençlerle Başbaşa’ isimli kitapları hediye etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminin ilk ders gününde Arif Nihat Asya Kız İmam Anadolu İmam Hatip Lisesini Ziyaret etti. Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan, Vali Ozan Balcı, Okulun Z-Kütüphaneyi gezerek, kitapları inceledi. Vali Ozan Balcı, Kütüphaneyi çok beğendiğini ifade ederek, öğrencilerin mutlaka kütüphaneden faydalanması gerektiğini ifade etti. Vali Ozan Balcı Z-Kütüphaneye 500 adet kitap edeceği müjdesini de verdi.

Lise Dönemini İyi Değerlendiren Öğrenciler Daha Başarılı Oluyorlar

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi nedeniyle düzenlene programda 9. sınıfı öğrencileri ile bir araya gelerek ikinci dönemi hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Nice güzel başarılara imza atmanızı diliyorum. İnsanların hayatında en önemli dönem lise dönemidir. Bu dönem, sizlerin hayallerinizi gerçekleştirmek için azimle dirençle kararlılıkla çalışabileceğiniz gerçekleştireceğiniz önemli bir dönemdir. Lise dönemini çok iyi değerlendiren öğrenciler daha başarılı oluyorlar. Hepinizin hayalleri vardır. Hayata, yaşama kendinize ve geleceğe ilişkin. Bu hayalleri gerçekleştirmek için çok önemli bir dönemdesiniz. Alın teriyle, disiplinle, çalışmakla, dirençle yapabilirsiniz bunu. Onun için bu dönemi çok iyi değerlendirmenizi dilerim. Ne kadar iyi değerlendirirseniz o kadar başarılı olursunuz. Genç insanlar olduğunuz için öğrenme kapasitenizin en yüksek olduğu bir dönemdesiniz, fırsatı iyi değerlendirmek lazım. Hayallerinizi gerçekleştirmenizi istiyorum.” dedi

İnşallah hayata ve yaşama ilişkin çok güzel şeyler yaparsınız diyerek sözlerine devam eden Vali Ozan Balcı, “Bunu yaparken de birkaç hususun altını çizmek istiyorum; Kitap okumayı ihmal etmeyin,  mutlaka günde bir saat kitap okuyun. 2-3 tane yabancı dil öğrenin. Sorumluluklarınızı zamanında yerine getirin. Sizin en büyük sorumluluğunuz ders çalışmak olsun. Onun dışında ideal bir insan olmayı hedefleyin. İyi bir insan olmakta güzel bir şeydir. Hayallerinizi yüksek tutun. Ama bunun içinde aşkla, şevkle, yılmadan, yılgınlık göstermeden, pes etmeden de çalışmanız lazım”. diyerek sözlerini sürdürdü.

Gençleri Çok Seviyorum Onların Başarılı Olmalarını İstiyorum

Bu kitabı Tüm Tokat’taki ilçelerimiz dahil lise 1 düzeyindeki 9 bin öğrencilerimize dağıtacağız. Ali Fuat Başgil Hocamızın çok güzel bir kitabı. Okunmaya değer bir kitap ve okumanızı tavsiye ederim. Gençleri çok seviyorum. Onların başarılı olmalarını istiyorum. Öğrencilerimiz bir cümle bile öğrenseler kardır diye düşünüyorum. İnsanları hayatta başarılı kılan en önemli şeylerden biri de kendini yönetebilme becerisidir. Kendini yönetebilme becerisi, kendi duygularını, kendi düşüncelerini ve davranışlarını yönetmek esasında en zoru da budur belki de. Kendini yöneten insanlar daha başarılı olurlar, kendine laf geçirenler daha başarılı olurlar, o yüzden kendinizi yönetmeyi öğrenirseniz çok başarılı olursunuz.

Kendinize Ne Kadar Yatırım Yaparsanız O Kadar Verim Elde Edersiniz

İşin özü şu; önemli bir dönem yaşıyorsunuz. Hayatınız en güzel dönemi gençlik çağlarıdır. Kendinize ne kadar yatırım yaparsanız o kadar verim el de edersiniz. Bu dönem iyi ve güzel bir dönem. İyi değerlendirin. Bir insanın çalışarak elde edemeyeceği hiç bir şey yoktur. Allah insanların emeklerini zayi etmez. Azmin ve çalışkanlığın elinden hiçbir şey kurtulamaz. Bunu da altını çizmek istiyorum. Ben hayallerinizin gerçekleşmesini diliyorum, sizlere başarılar diliyorum, sağlık afiyet diliyorum. İkinci dönemin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Nice nice başarılara imza atmanızı diliyorum.

Program Vali Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali tarafından öğrencilere kitap dağıtımı ile son buldu.

Daha sonra öğrencileri sınıfında ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerle bir süre sohbet ederek kitap hediye edip öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Son olarak Öğretmenler ile toplantı odasında bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenleri, En yakın çalışma arkadaşlarım olarak görüyorum yaptığınız işi de önemsiyorum, destek veriyorum, yüreklendiriyorum, destek vermekten de büyük mutluluk duyuyorum.” diyerek ikinci dönemin hayırlı uğurlu olması  temennisinde bulundu.

Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR