VALİ BALCIDAN GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARA ZİYARAET

featured

Anaokulu Sayımız 3 Katına Çıkacak

Vali Dr. Ozan Balcı, Rukiye Bumin Sarıer Anoukulunu ziyaret ederek minik öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler tarafından okulun girişinde çiçeklerle karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, yakından ilgilenerek sohbet ettiği öğrencilere kitap hediye etti.
Okulu gezerek bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, burada yaptığı açıklamada, anaokullarının önemine değinerek, “Okul öncesi demek Türkiye’nin geleceği demek.” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in desteğiyle Tokat genelinde toplam 160 derslikli 22 bağımsız anaokulunun Eylül ayına kadar tamamlanarak eğitim-öğretime katkı sunacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Mevcut anaokulu sayısını üç katına çıkarmayı hedefliyoruz.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de büyük desteği ile Türkiye genelinde 3 bin anaokulu daha hayata geçirilecek olup Tokat’ta mevcut 27 anaokuluna ilave yapılacak yeni okullarla okul sayısı mevcutun 3 katına çıkmış olacak.” diye konuştu. Vali Dr. Ozan Balcı, şunları söyledi.
Okul Öncesi Eğitimi Önemsiyoruz
“Okul Öncesi Eğitimi çok önemsiyoruz. Sayın Bakanımızın belirlediği hedefleri yakalayacağız inşallah. Büyük destek veriyoruz. 2 ay içerisinde 22 tane bağımsız anaokulumuzu ihaleye çıkacağız tüm Tokat’ta. Önümüzdeki Eylül ayına yetiştirmeyi düşünüyoruz.  Yaklaşık 160 derslik sayısı, 160 da anaokulu öğretmenimiz sisteme girmiş olacak.  5 yaş grubumuzda bu sene hedefimiz yüzde 100. 4 yaşta yüzde 70, 3 yaşta da yüzde 50.” dedi.
İnşallah bu 22 anaokulunu biran önce bitirirsek bir 23 daha yaparız.  45 tane olmuş olacak. Zaten 27 tane daha var. Böylece 3 katına çıkmış olacak. Okul öncesi eğitim çocukların gelişimine çok büyük katkı sağlıyor. Okul öncesine giden çocuklar çok daha başarılı oluyorlar. Yetenekleri ve potansiyellerinin gelişmesi açısından çok önemli.
Çocuklarımızı seviyoruz, ailelere destek veriyoruz, öğretmenlere müteşekkiriz. Okul öncesi demek Türkiye’nin geleceği demek.
Okullarımızı Yeniden Yapıyoruz, Güçlendiriyoruz
Tokat’ta eğitim adına çok güzel işler yapıyoruz. Şuana kadar 102 tane okulumuzu, deprem riskinden dolayı yıkıp yeniden yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda bitecek. Ayrıca 52 tane de okulumuzu güçlendiriyoruz. 2022 programımızla beraber 50’ye yakın daha okul yapmış olacağız. Böylece tam 120 tane okulumuzu yeniden yapmış olacağız.
Okullarda Kütüphane Sayımız 400 Oluyor
250 tane kütüphane kurduk okullara, yeni yapılan okullar da bittiğinde tam 400 tane kütüphane olacak. Kitaba müthiş bir destek veriyoruz, 1 milyona yakın kitabı okuyucusuyla buluşturduk. Etkinlikler yapılıyor, kitap okuma kültürüne katkı sağlanıyor. Çocukları geleceğe hazırlıyoruz. Bir taraftan spor ile ilgili faaliyetlerimiz var. Etüd merkezlerimizde yaklaşık 13-14 bin çocuğumuz liselere giriş ve üniversite sınavlarına hazırlanıyorlar. Eğitimde Sağlık Hareketi çok önemli, diyabetli çocuklarımızla ilgileniyoruz, hatta Çölyak hastası çocuklarımızla ilgileniyoruz.
Vali Dr. Ozan Balcı, tüm bu çalışmalarda emeği geçen başta Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık yetkilileri, Tokat Milletvekilleri, İl Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürleri, öğretmenler, tüm eğitim camiası ile veli ve öğrencilere teşekkür etti.
Vali Dr. Ozan Balcı,ziyaretinde  öğretmenlere de kitap hediye etti. Ziyarette Vali Dr. Ozan Balcı’ya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar eşlik etti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
VALİ BALCIDAN GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARA ZİYARAET

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com