Üniversite 1. Sınıf Öğrencilerine “Uyum ve Denge” Konferansı

featured
Vali Numan Hatipoğlu’nun eşi Uzman Psikolojik Danışman Pozitif Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde eğitim gören birinci sınıf öğrencilerine yönelik “Uyum ve Denge” adlı konferans verdi.
Üniversite Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen konferans 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda gerçekleşti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Bahtışen Kartal müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Uzman Psikolojik Danışman Pozitif Psikoterapist Ayfer Hatipoğlu,  üniversiteye yeni başlayan öğrencilere rehber olacak ve üniversite yaşamlarına uyum süreçlerini kolaylaştıracak bilgiler paylaştı.
Uyum ve denge modelinden bahseden Hatipoğlu, “Çevreye uyumlanırken çevreden de bir şeyler alıyoruz ve ona da katkı sağlıyoruz.” dedi. Normal davranış anormal davranış üzerine açıklamalarda bulunan Hatipoğlu, uyumlanma sürecinde öğrencilerin en çok zorlandıkları konular ve bu zorlanma sürecinde öğrencilere yardımcı olacak argümanları anlattı. Özgüven, irade, geleceğe yönelik hedefler konusuna da değinen Hatipoğlu, öğrencilerden gelen soruları cevapladı.
Hatipoğlu, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.
TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin de Uyum ve Denge konferansının oldukça yararlı olduğunu ifade ederek Uzman Psikolojik Danışman Ayfer Hatipoğlu’na teşekkür etti.
Programa Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Vali Yardımcısı Kaya Çelik, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Üniversite 1. Sınıf Öğrencilerine “Uyum ve Denge” Konferansı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com