Ultrason Fotoğrafından Kız Bebek Cinsiyet Tahmini

featured

Ultrason fotoğrafındaki detayların incelenmesiyle, kız bebek cinsiyet tahmini yapmak mümkündür. Bu yöntem, gebeliğin belirli bir aşamasında gerçekleştirilen ultrason testleri ile sıklıkla kullanılır. Özellikle, anne ve babanın merak ettiği bebek cinsiyeti konusunda fikir sahibi olmak için bu yöntem oldukça doğru sonuçlar verir. Medikal alanda kullanılan bu teknolojik uygulama, sağlıklı bir hamilelik ve bebek doğumu için de oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Kız Bebek Ultrason Görüntüleri ve Belirtileri Nasıldır?

Günümüzde gebelikte anne karnındaki bebeğin cinsiyetinin tespit edilmesi için ultrason yöntemine başvurulmaktadır. Bu yöntem gebelikte 14 haftayı tamamlayan anne adaylarının bebeklerinin cinsiyetinin belirlenmesini sağlayan en güvenilir yöntemdir. Anne karnındaki bebeklerin genital organları 14.haftada gelişimini tamamlar ve bundan sonra cinsiyet tespit edilebilir. Fakat bebeğin cinsiyeti daha spermin yumurta döllediği ilk anda genetik olarak kodlanmaktadır.

Hamilelikte Ultrasonda Kız Bebek Ne Zaman Belirlenir?

Hamilelikte bebeğin cinsiyetinin tespit edilebilmesi için bebeğin genital organının gelişip ultrasonla görünecek şekilde olması beklenmektedir. Bu ise hamileliğin 12.haftasından önce mümkün olmamaktadır. Bebeğin cinsiyeti hamileliğin 12.haftasında vajinal ultrasonla belirlenebilirken, 13 ila 16. Haftasında karın ultrasonu ile cinsiyet tespiti yapılmaktadır.

Hamileliğin 12.haftasından itibaren anne karnındaki bebeklerin genital organları gelişmeye başlar. Bu zamandan sonra erkek bebeklerin penisleri oluşurken kız bebeklerin iste genital organın iç ve dış dudakları oluşmaktadır. Ultrason ile genital organlarının görülmesi için bebeğin bacaklarının açık olması gerekmektedir. Cinsiyet tespitinde hatalar en çok kız bebek cinsiyetini belirlerken yapılmaktadır. Çünkü erkek bebeklerin cinsel organları ultrasonla daha kolay görülmektedir ve bu yüzden de erkek cinsiyeti tespitleri genellikle çok büyük ihtimalle doğru çıkmaktadır. Ayrıca eğer anne karnında bebek ultrasona tam ters şekilde duruyorsa bebek erkekse de kız gibi tespit edilmeye neden olabilmektedir. Kısaca anne karnındaki bebeğin cinsiyeti hakkında kesin bir şey söylemek için ultrason ile bebeğin genital organının net ve kesin olarak gözlemlenmesi gereklidir.

Ultrasonda Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Bir teoriye göre bebek kız ise ultrasondaki görüntüsünde alt çenesi yuvarlak gözükürken kafasının konik şekilde olduğu görülmektedir. Ancak bunun kesin bilgi olmadığı bilmelisiniz.

Ramzi teorisine göre, bebeğin anne karnındaki 7.haftasında ultrasondaki görüntüsünde sağ tarafta olması veya sağ tarafa meyilli olması cinsiyetinin kız olduğunu göstermektedir. Tam tersi olarak da bu teoriye göre, bebeğin sol tarafta olması veya sola meyilli olması ise cinsiyetinin erkek olduğunu göstermektedir.

Hamileliğin 6-7.haftalarında vajina ultrasonu ile yapılarak da cinsiyet tahmini yapılmaktadır. Bu yöntem de de bebeğin konumuna bakılmaktadır: bebek eğer sağdaysa erkek, solda veya sola yakında kız olarak tahmin yapılmaktadır.

Ultrason Yanlış Çıkabilir mi?

Hamilelikte bebeğin cinsiyetinin tespiti için başvurulan en güvenilir yöntem ultrasondur ve bu yöntem hata payı en azdır. Ultrason sayesinde sadece cinsiyet tespiti yapılmaz aynı zamanda annenin ve ceninin sağlık durumu da kontrol edilir. Ultrason cinsiyet tahminlerinde en iyi yöntem olsa da hata ihtimali vardır. Eğer ultrason hamileliğin erken dönemlerinde yapılırsa cinsiyet tahmininin hatalı olma ihtimali çok daha yüksek olmaktadır. Ultrason ile doğru cinsiyet tespiti yapılabilmesi için hamileliğin 16. ve 17. Haftalarının beklenmesi gerekmektedir. Cinsiyetinin kesin olarak belirlenmesi hamileliğin 20. haftasından sonra yine ultrason yöntemiyle mümkündür.

Hamilelikte bebeğin cinsiyet tespiti yapılırken hata yapılmasının sebebi çoğunlukla erkek bebeklerin penisinin gözlenememesidir. Bebeğin cinsiyetinin erkek olarak tespit edilmesi çoğunlukla doğrudur çünkü erkek bebeğin tespiti sadece penisin izlenmesi ile mümkündür. Fakat kız bebeklerde cinsiyet tespitinde yanılma ihtimali daha yüksektir çünkü bebeklerde penis görülmemesi bebeğin kız olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Ultrasonda Kız Bebek Belirtileri ve Belirtileri Konusunda Gerekenler

Eğer hamileyseniz ve cinsiyet tahmini hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hekiminizle konuşun ve ultrason tarihine dikkat edin. Her ne kadar ultrasonlar hatasız olsa da, kesin cinsiyet tahmini için doğru süreyi beklemek önemlidir. Ultrasonda kız bebek belirtileri konusunda herhangi bir kesinlik olmasa da, hekiminiz size bebeğinizin cinsiyeti hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ultrason Fotoğrafından Kız Bebek Cinsiyet Tahmini

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir