takip et takip et
Manşet

30 Mayıs 2019 - 10:45:00

TURHAL MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN HAYDİ ÇOCUKLAR TERAVİH NAMAZINA PROJESİ

Turhal Müftülüğü tarafından geçen yıl başlatılan “Haydi Çocuklar Teravih Namazına” ikramlar bizden projesi bu sene de devam ediyor.

Turhal Müftülüğü tarafından geçen sene Ramazan ayında çocuklara camilerin sevdirilmesi ve camilere gelmelerinin sağlanması amacıyla başlatılan “Haydi Çocuklar Teravih Namazına” namazdan sonra ikramlar bizden projesi bu senede uygulanmaya devam etti.
İlçe Müftülüğü tarafından Ramazan ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde proje kapsamında ilçe merkezi ve köylerdeki camilerde teravih namazına sürekli katılım sağlayan 200 çocuk iftar yemeğinde buluştu. Öğretmenevi’nde düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ, din görevlileri ve çocuklar katıldılar.
Kur’an-ı kerim tilaveti ile başlayan iftar programında bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz bu projenin ilgi görmesi ve amacına ulaşmasından dolayı bu yıl da ikincisini yapalım dedik. Ayrıca birde bunu taçlandıralım istedik. Bu yıl en az onbeş gün oruç tutan ve teravih namazına sürekli katılan gençlerimizi, çocuklarımızı bir araya getirerek onlarla birlikte iftar sofrasında buluşalım istedik. Bugün de bir araya geldik ve de bu iftar sofrasını hep birlikte paylaşıyoruz. Eminim ki buraya katılamayan ama camilere koşarak teravih anamazına katılan, ramazan orucunu tutan daha nice gençlerimiz ve çocuklarımız mevcuttur. Bu yavrularımıza her yönden destek olan ve bu yavrularımızın camiye gelme alışkanlığını kazandıran ve bu projeye her yönüyle destek olan başta sayın Kaymakamımız Dr. Ahmet Süheyl Üçer olmak üzere çalışma arkadaşlarıma ve çocuklarımızın ailelerine huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan ve projenin örnek bir proje olduğuna değinen Kaymakam Üçer, “İnşallah siz de bizim yaşlarımıza geldiğinizde bu ibadetlere devam etmekte olursunuz. Kendi çocuklarınıza ve yakınlarınıza bunları öğretiyor olursunuz. Çünkü bunun bilincine küçük yaşlarda varmak ve başlamak lazım. O zaman daha devamlı ve kalıcı oluyor. Bu vesile ile hem sizleri hem de ailelerinizi ve hocalarınızı bu ibadetleri yapmaya teşvik ettiği için tebrik ediyorum” dedi.

Düzenlenen iftar sonrası iftar programın katılan 200 çocuğa çeşitli hediyeler verildi.


Kaynak

http://www.turhal.gov.tr/turhal-muftulugunden-haydi-cocuklar-teravih-namazina-projesi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR