TSO Başkanı Dr. Ali Çelik’in Basın Açıklaması

featured

“YARGISIZ İNFAZ BASINIMIZA YAKIŞMIYOR”

Tokat’a bir yerel gazetede kiralık işyeri ile ilgili çıkan haberi değerlendiren Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, “Hakkımızda çıkan haber öncesinde bizim de görüşümüzün alınması etik olurdu. Tek taraflı ve yanıltıcı haber yapmak basınımıza yakışmamıştır. Bu bir yargısız infazdır” ifadelerini kullandı.
ESNAFLIĞIMIZI KİMSE TARTIŞAMAZ
“Esnaf olmayan adamdan, Ticaret Odası Başkanı olmaz” ifadesinin ağır olduğunu, esnaflığının tartışılamayacağını ve şahsının Tokat’a hizmet noktasında özveri ile çalıştığını kaydeden Ali Çelik olayla ilgili olarak şu açıklamada bulundu:
“Mustafa YILDIZLI isimli şahsa 1 Ekim 2019 tarihinde işyerimi teslim ettim. 1 Ocak 2020 tarihinde kirayı başlattım ve 3 ay tadilat için ücret almadım. 24.03.2020 tarihinde şirket iş bankası hesabına 18.000 lira, 01.04.2020 tarihinde de aynı hesaba 11.500 lira yatırmıştır. 2 aylık kira bedeli faturası kesilmiş KDV dahil 27.140 liradır. Şahıs bana 4 ay değil 2 ay kirasını ödemiştir.”
TAZMİNAT TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA KALDIK
Tahliye süreci ile ilgili olarak da bilgi veren TSO Başkanı Ali Çelik, “İşyerimi teslim ettiğim 1 Ekim 2019 tarihinden tahliyenin yapıldığı 22 Ocak 2021 tarihine kadar geçen süre 15 ay 22 gündür. İşyerimi 30 Ekim 2020 tarihinde sattım. Satış protokolünde 90 gün sonra yani 30 Ocak 2021 tarihinde boşaltıp teslim edeceğimi, aksi takdirde tazminat vereceğimi belirttim. Şirket yönetimimizin ve avukatımın son 1 ayda onlarca kez aramasına rağmen ulaşılamamış, şirket avukatına (ödemesem nolacak) ifadesini kullanmıştır. 4 ay kira ödediği ve 4 ay borcu olduğu bilgisi yanlıştır” dedi.
ÖDEME NOKTASINDA YARDIMCI OLACAĞIMIZI İFADE ETTİK
Geçirdiğimiz zor günler sebebiyle ilgili şahsa icranın durdurulması yönünde yardımcı olduğunu da belirten Ali Çelik, “15 Aralık 2020 ve 5 Ocak 2021 tarihlerinde tahliye ve icra işlemi için giden memurlar araya arkadaşlarımın girip ricası ile 2 kez tarafımdan durdurulmuş ve yakınlarına eşyalarını boşaltması için süre verilmiş defalarca buna uymamıştır. Birkaç ay kira alacağımı ve kalan borcuna vade yapacağımı kendisine ifade etmeme rağmen konuyu çarpıtmıştır. Ben 6 aylık kirayı almıyorum kalan 6 ayı da esnaf çığırtkanlığı yapanlar aralarında toplasın getirsinler. 6 ay kiracısından, kirasıda benim işyerim gibi yüklü ise kira almayan Tokat’ta kaç kişi var ? Onuda gazetelerinde yazsınlar. Birde hayatları boyunca kime kaç kuruş yardım yapmışlar kimlere ne kadar borç takıp dolandırmışlar onuda görelim.” ifadelerini kullandı.
GAZETECİLİK DEĞİL İFTİRACILIK
İftara atanlardan, iftiralarını ispata çağırdığını anlatan Ali Çelik, “Tek taraflı kamuoyunu yanıltıcı manüple edici ifadelerle sürekli iftira atanları bu olay dahil iddialarını ispata çağırıyorum. Sosyal medya paylaşımımda da net ifade ettim. Üçkağıtçı üçkağıtçı ile beraber olur. Kendilerini defalarca mahkemeye verdim. Milletin huzurunda ve hukuk karşısında hesaplaşmaya hazırım. Toplum bunları bu şehri 66. Sıraya kadar götürenleri çözdü. Her çırpınış ve iftirada biraz daha batıyorlar. Bu şehirde yaşayan herkesi iftira atanları iftiralarını ispatlamaya aksi takdirde yüzlerine tükürmeye davet ediyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TSO Başkanı Dr. Ali Çelik’in Basın Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com