takip et takip et
Manşet

8 Aralık 2020 - 13:50:45

Tozanlı Vadisinde Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu

Vali  Dr. Ozan Balcı, “Tozanlı Vadisinde  5 bin dekar alanda 80 bin ceviz fidanını toprakla buluşturuyoruz, fidanlarımız çiftçilerimize üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, Tozanlı Vadisinde ilk  ceviz fidanlarının toprakla buluşturulduğu programa  katıldı. Tozanlı  Vadisinde çiftçilerimizin desteği ile Almus Gebeli, Çaykıyı ve Kolköy’de ile Reşadiye Döllük, Kuzbağı ve Dutdibi’nde 5 bin dekar alanda […]

Vali  Dr. Ozan Balcı, “Tozanlı Vadisinde  5 bin dekar alanda 80 bin ceviz fidanını toprakla buluşturuyoruz, fidanlarımız çiftçilerimize üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tozanlı Vadisinde ilk  ceviz fidanlarının toprakla buluşturulduğu programa  katıldı.

Tozanlı  Vadisinde çiftçilerimizin desteği ile Almus Gebeli, Çaykıyı ve Kolköy’de ile Reşadiye Döllük, Kuzbağı ve Dutdibi’nde 5 bin dekar alanda 80 bin ceviz fidanı dikildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı  “Tozanlı Vadisinin insanları çalışkan, üretken ve vatanseverler. Çiftçilerimize desteğimiz tamdır. Projemiz  ile Almus, Reşadiye ve Tokat ekonomisine önemli ölçüde gelir kaynağı sağlayacağız. Hedefimiz çiftçimizin, üreticimizin zenginleşerek refah seviyesinin artırılması. Bunu da hayata geçirdiğimiz projeler ile gerçekleştiriyoruz. Allah memleketimize, Tokat’ımıza, Almuslu ve Reşadiyeli  hemşerilerimize hayırlı uğurlu eylesin, bereketli kılsın. Projede emeği geçen herkesi tek tek tebrik ediyorum.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı’nın konuşmasının ardından 5 bin dekar alanda 80 bin ceviz fidanı çiftçimize bereketli kazançlar getirmesi temennisi ile cansuyu verilerek  toprakla buluştu.

Vali Dr. Ozan Balcı,  daha sonra Erbaa Ballıbağ Köyünde gerçekleştirilen  ceviz fidanı dikim programına katıldı. Tokat genelinde diilecek 270 bin ceviz fidarlarından 32 bininin Erbaa’ya dikileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Erbaa’daki ceviz varlığımız 2 yılda 1700 dekardan 5700 dekar alana çıkıyor. Geçen yıl 250 bin diktiğimiz ceviz fidanlarını bu yıl 270 bin ceviz fidanına çıkardık. Önümüzdeki yıl da yaklaşık 300 bin cevizi toprakla buluşturmayı hedefliyoruz. Böylece Tokat’ta 800 bini aşkın ceviz dikmiş olacağız. Diktiğimiz fidanlarımız Erbaalı çiftçilerimize, üreticilerimize  hayırlı uğurlu ve  bereketli olsun, hayırlı kazançlar getirsin inşallah. Projeye destek veren bütün herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi

Gerçekleştirilen programlara Vali Dr. Ozan Balcı, Almus Kaymakam Vekili Sinan Korkmaz,  İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz,  Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek,  ile çiftçiler katıldı.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR