takip et takip et
Manşet

24 Haziran 2020 - 14:02:31

Toprak Koruma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Toprak Koruma Kurul Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddeleri değerlendirilerek karara bağlandı. Tarım arazilerinin korunması, geliştirilmesi ve verimli kullanılmasına yönelik inceleme, değerlendirme ve izleme yapmak, ortaya çıkan olumsuzlukları belirlemek, toprak korumayı ve bununla ilgili sorunları giderici önlemleri almak, geliştirmek, uygulanmasını sağlamak için görüş oluşturmak amacıyla yapılan […]

İl Toprak Koruma Kurul Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddeleri değerlendirilerek karara bağlandı.

Tarım arazilerinin korunması, geliştirilmesi ve verimli kullanılmasına yönelik inceleme, değerlendirme ve izleme yapmak, ortaya çıkan olumsuzlukları belirlemek, toprak korumayı ve bununla ilgili sorunları giderici önlemleri almak, geliştirmek, uygulanmasını sağlamak için görüş oluşturmak amacıyla yapılan toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın, Türkiye’nin ve gelecek nesillerin geleceği için tarım arazilerinin korunması gerektiğini belirterek, “Topraklarımızı seviyoruz ve çok önemsiyoruz. Hukuka ve mevzuata uygun olarak topraklarımızı atalarımızdan alıp gelecek kuşaklara devretme mantığıyla kararlarımızı alıyoruz” dedi.

Tarım dışı üretim amaçlı taleplerinin Organize Sanayi Bölgesinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, alınan kararlarda memleketimizin, milletimizin çocuklarımızın geleceği için hassas davranıldığını ve tarım arazilerinin önemine binaen korunması gerektiğini ifade etti.

Vali Dr. Ozan Balcı toplantının sonunda kurul üyelerine topraklarımızın korunması hususunda gösterdikleri hassasiyet noktasında teşekkürlerini iletti.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Defterdarı Musa Avcu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz ile kurul üyeleri katıldılar.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR