takip et takip et
Manşet

13 Ekim 2020 - 14:28:33

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Tokat şehir merkezinde başlatılan maske, mesafe ve temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ederken, yüz yüze eğitimin başladığı ilk günden itibaren düzenli olarak minibüs durakları ve toplu ulaşım araçları da ayrıca dezenfekte ediliyor. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile Koronavirüs ve benzeri salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarındaki riski azaltmaya yönelik çalışmalar […]

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Tokat şehir merkezinde başlatılan maske, mesafe ve temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ederken, yüz yüze eğitimin başladığı ilk günden itibaren düzenli olarak minibüs durakları ve toplu ulaşım araçları da ayrıca dezenfekte ediliyor.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile Koronavirüs ve benzeri salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarındaki riski azaltmaya yönelik çalışmalar kapsamında her gün binlerce insanın kullandığı minibüs, otobüs ve taksiler, Tokat Belediyesi Temizlik İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından düzenli olarak özel sıvılar kullanılarak dezenfekte ediliyor. Ekipler özellikle yolcuların oturduğu koltukları, tutamaçları, kapı kollarını, camları ve bagaj düğmeleri gibi yüzeyleri temizleyerek insanların bir nebzede olsa güvenli seyahat etmelerini sağlıyor. Ayrıca taksi durakları ve şoförlerinin beklediği kapalı alanlar da bu kapsamda dezenfekte ediliyor.
Yolcularımız Çok Memnunlar
Toplu ulaşım araçlarının sürekli dezenfekte edilmesinden memnun olduklarını ifade eden S.S.3 Nolu Tokat Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Rafet Kapusuz; “Öğrencilerimizin, yolcularımızın güvenli ve sağlıklı seyahat edebilmesi için Belediyemiz her gün düzenli olarak dezenfekte işlemini gerçekleştiriyor. Yolcularımız bu durumdan çok memnun. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na teşekkür ediyoruz. Başkanımız sürekli bizlerin, esnafın yanında. Allah razı olsun” dedi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise düzenli olarak dezenfekte ve temizlik çalışmalarının devam edeceğini belirterek; “Salgının ilk günlerinden itibaren Tokat şehir merkezimizde ekiplerimiz 7/24 çalışmalarına devam ediyorlar. Yüz yüze eğitimin başladığı bugünlerde ise toplu ulaşım araçlarımızı temizliyor ve dezenfekte ediyoruz. Ayrıca şoför arkadaşlarımızda bu konuda hassasiyet gösteriyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı yolculuklar dilerim” dedi.
Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde tüm toplu taşıma araçlarına, duraklara ve halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelere dezenfektan ünitelerini monte ederek sürekli olarak kontrolünün, bakımının sağlandığını belirttiler


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR