Tokat’ta Vergi Bilinci Vurgusu!

featured

Vergi Gelirlerinin Önemi ve 35. Vergi Haftası Kutlamaları

Vergi Haftası Kutlamaları

Tokat Defterdarı Aliaddin Karpınar'ın önderliğinde, ekonomik refahın anahtar unsuru olan vergi gelirlerinin önemine dikkat çekmek amacıyla 26 Şubat – 3 Mart 2024 tarihleri arasında 35. Vergi Haftası coşkuyla kutlanacak. Bu özel hafta, vergi bilincinin artırılması ve gönüllü vergi ödeme alışkanlığının kazandırılması için çeşitli etkinliklerle renklendirilecek.

Vergi Haftası Etkinlikleri

Defterdar Karpınar, Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikleri detaylandırdı. Programda; Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu, yerel yöneticiler ve meslek odalarıyla gerçekleştirilecek önemli ziyaretler, gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine teşekkür belgelerinin takdimi ve vergi bilincini artıracak yayınlar için yerel medya ile işbirliği yapılması yer alıyor. Ayrıca, Kızılay'a kan bağışı yapılacak ve vergi konusunda halkı bilgilendirmek amacıyla stantlar kurulacak.

Eğitimde Vergi Bilinci

Özellikle eğitim alanında vergi bilincinin artırılması hedefleniyor. Bu kapsamda, belirlenen okullarda konferanslar düzenlenerek gençlerin vergi konusunda bilgilendirilmesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencilerine yönelik "Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Tanıtımı ve Kariyer Basamakları" ile "e-uygulamalar" konulu konferanslar verilecek.

Mükellef Hakları ve Yüksek Kaliteli Hizmet

Defterdar Karpınar, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamak ve mükellef haklarını koruyarak yüksek kalitede hizmet sunmanın önemini vurgulayarak, saydamlık, hesap verebilirlik, katılımcılık, verimlilik, etkinlik ve mükellef odaklılığını temel prensip olarak benimsediklerini belirtti.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ta Vergi Bilinci Vurgusu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com