Tokat’ta Ticari Araçlara Kış Lastiği Zorunluluğu!

featured

Tokat Valiliği, 23 Kasım 2023 tarihli kararıyla, İl Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle İl genelinde ticari amaçlı yolcu ve eşya taşımacılığı yapan araçlarda kış lastiği kullanımını zorunlu kıldı. 1 Aralık 2023 ile 1 Nisan 2024 tarihleri arasında geçerli olacak bu karar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği usul ve esaslar doğrultusunda alındı.

30025 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile ilgili Tebliğ’in 5. maddesi gereğince, şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulaması, ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili Valiliklerce belirlenip uygulanıyor. Bu çerçevede, İlimizdeki hava şartları göz önünde bulundurularak ticari amaçla hizmet veren araçlarda kış lastiği kullanımı zorunlu hale getirildi.

Kararda, İlimiz Merkez ve İlçelerinde ticari amaçlı yolcu ve eşya taşımacılığı yapan taşıtların (okul servis araçları, özel halk otobüsleri, kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve ticari yolcu taşımacılığı yapan otomobiller) belirtilen tarihler arasında kış lastiği kullanmaları gerektiği vurgulandı.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Vatandaşların daha güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi yaşamaları amacıyla, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile bağlı İstasyon Amirlikleri şehirlerarası karayollarında, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İlçe trafik birimleri ise şehir merkezi güzergâhlarında kış lastiği denetimleri yapacak. Kural ihlali tespit edilen araç ve sürücülere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 65/A maddesi gereğince trafik idari para cezası uygulanacak.

Valilik, bu kararın vatandaşların can ve mal güvenliği için önem arz ettiğini vurgulayarak, trafik kurallarına uyulmasını ve kazasız bir kış mevsimi geçirilmesini temenni ediyor.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ta Ticari Araçlara Kış Lastiği Zorunluluğu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com