takip et takip et
Son Dakika

31 Mayıs 2019 - 12:18:57

Tokat’ta Hayvan Tesisi Kurulacak

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde başlatılan Tarım Tokat projesi ile ilimizde hayvancılığın geliştirilmesi için yürütülecek çalışmaların planlama toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tarım İl Müdürü Orhan Şahin ve Tarım ve Orman Müdürlüğü birim müdürleri katıldı.
Tokat’ta hayvancılığın geliştirilip, attırılması amacıyla çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, yatırımcı firmaların tekliflerinin değerlendirilmesini, yer belirleme çalışmalarının yapılmasını istediğini belirtti.    “Tokat’ta Hayvancılığın Gelişmesi Türkiye’ye Katkı Sağlayacak”   Hayvancılık yapılacak yerlerin iklim ve ahır koşullarının belirlenerek, yürütülecek çalışmalarla beraber Tokat’ın hayvancılık potansiyelinin arttırılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,” Tokat’ımızda hayvancılığı geliştirip, üretimi artırmayı hedefliyoruz. Yatırımcıların bilgisinden ve birikiminden ilimiz faydalanacak. Tokat’ta hayvancılığın gelişmesi sadece ilimize değil aynı zamanda Türkiye’ye katkı sağlayacaktır.“ dedi.


Kaynak

http://tokat.gov.tr/tokatta-hayvan-tesisi-kurulacak

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR