takip et takip et
Manşet

24 Ekim 2020 - 15:48:49

Tokat’ta 1 Milyon Kitap Dağıtıldı

Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi uygulama merkezi Z-Kütüphane’de incelemelerde bulunarak, Kitap Tokat Projesi ekibinden projenin uygulama süreçleri hakkında bilgi aldı. Kitap Tokat Projesi’nin Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında bugüne kadar; okul öncesi 232,896, ilkokul 280,289, ortaokul 259,325, lise 165,093, öğretmen ve diğer meslek grupları 62,424 olmak […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Kitap Tokat Projesi uygulama merkezi Z-Kütüphane’de incelemelerde bulunarak, Kitap Tokat Projesi ekibinden projenin uygulama süreçleri hakkında bilgi aldı.
Kitap Tokat Projesi’nin Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında bugüne kadar; okul öncesi 232,896, ilkokul 280,289, ortaokul 259,325, lise 165,093, öğretmen ve diğer meslek grupları 62,424 olmak üzere toplam 1 milyon kitap hediye edildiğini söyledi.
“Dijital Kitap Platformu İle Öğrencilerimizi Kitapla Buluşturuyoruz”
Tokat’ta yeni açılacak Z-Kütüphanelere ve  kitaptokat sistemine yeni kitaplar alınarak kitap çeşitliliğinin artırılacağını ifade eden Vali Dr. Balcı, “Tokat’ta ilk kez uygulanacak olan dijital kitap platformuyla binlerce kitabı elektronik ortamda öğrencilerimizle buluşturuyoruz, öğretmenlerimiz de bu platform üzerinden öğrencilerini takip edebilecek, nitelikli okumalar yapılacak, okumaya dair birçok veriye anında ulaşabilecek.” dedi.
Talep Edilen Kitaplar Öğrencilere Ücretsiz Ulaştırılıyor
Dijital kitap platformunda 25.000 kitap bulunduğunu ve pilot uygulama yapılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Projemiz örnek bir proje olacak. Bu platformda her seviyeye uygun kitaplar seçilecek. Öğrencilerimiz ücretsiz kullanacak. Valilik olarak kitaba erişimi kolaylaştırmak istiyoruz. Talep edilen kitapları PTT kargo ile öğrencilerimizin adreslerine ulaştırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Kitap Okuma Yarışmaları Yapıyoruz
Proje kapsamında kitap yarışması düzenlendiğini ve yarışmanın sonuçlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, yarışmada başarı sağlayan öğrencilerin ödüllendirileceğini kaydetti.  Kitap Tokat web sitesi üzerinden (www.kitaptokat.gov.tr) öğrenci ve velilerin ödüllü kitap okuma yarışmalarına katılabileceklerini hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Küçük okurları olmayan bir toplumun büyük okurları olmaz” sözünü önemsiyoruz. Tokat’ta öğrenim gören her sınıf düzeyindeki öğrencinin kitap okumayı küçük yaştan itibaren alışkanlık haline getirmesi ve nitelikli okur olması için çaba gösteriyoruz. Öğrencilerimiz mutlu oluyor, bu mutluluk bizi de mutlu ediyor.” dedi.
24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmenlere Kitap Hediye Edilecek
Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kitap hediye edileceğini ifade etti.
Ziyarette Kitap Tokat Projesi kapsamında yürütülecek diğer projeler ile ilgili de bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, kütüphanede karşılaştığı çocuklarla bir süre sohbet ederek, kitap etti.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR