Tokatlı ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu zor günler mi geçiriyor?

featured

Tokat Zileli Ünlü Yapımcı Film Yasağı Nedeniyle Almanya'ya Taşınıyor

Mustafa Uslu, Ailesiyle Birlikte Yurtdışına Göç Ediyor

Tokat Zileli ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu, 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' adlı sinema filminin yayınlanmasının mahkeme kararıyla engellenmesi sonrasında Almanya'ya taşınma kararı aldı. 4,5 milyon dolarlık film projesinin yasaklanmasının ardından ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan Uslu, yaşadığı zorlukları Magazin programı 2. Sayfa'ya açıkladı.

Film Yapım Sürecindeki Zorluklar

Mustafa Uslu, 5 yılda tamamlanan film projesi için 138 milyon lira harcadığını belirtirken, bankadan aldığı krediyi geri ödeyemediğini ve çocuklarının okul taksitlerini ödeyemediğini dile getirdi. "Türkiye'de film çekmek zor iş" diyen Uslu, Neşet Ertaş'a ait olan film için harcanan bütçenin yüksek olmasına rağmen film yayınlanamamıştı.

Zorunlu Göç Kararı

Yaklaşan ekonomik zorluklar nedeniyle Almanya'ya taşınma kararı alan Mustafa Uslu, ailesiyle birlikte ülkeyi terk ederek yeni bir hayata başlayacak. Uslu, yaşadığı maddi sıkıntılar ve film projesinin yasaklanmasının üzüntüsünü dile getirirken, Türkiye'den ayrılma kararının zorunlu olduğunu belirtti. Almanya'da yaşayacak olan ailenin bundan sonraki projelerini bu ülkede gerçekleştirmeyi planladığı ifade edildi.

Sonuç Olarak

Mustafa Uslu'nun film projesinin yasaklanması sonrasında yaşadığı ekonomik sıkıntılar ve Almanya'ya taşınma kararı sektörde şaşkınlık yarattı. Projenin Neşet Ertaş mirasçıları tarafından kişilik hakları ihlal edildiği gerekçesiyle mahkeme kararıyla engellenmesi, Uslu ailesinin yeni hayat kararı almasında etkili oldu.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokatlı ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu zor günler mi geçiriyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com