Tokat’ın Meşhur Domatesi Salça Oluyor

featured
Vali Numan Hatipoğlu’nun eşi Ayfer Hatipoğlu, Tokat Kadın Kooperatifi üyesi kadınlarla birlikte kazan başına geçerek salça yaptı.
https://youtu.be/5LTSuRfoWHA
Ağustos ayının sonlarına doğru yaklaşırken Tokat’ta hanımların organik kışlık ürün hazırlıkları başladı. Vali Numan Hatipoğlu’nun eşi Ayfer Hatipoğlu, Tokatlı kadınlarla birlikte Tokat’ın meşhur ve lezzetli domateslerinden salça yaptı.
Turhal’da girişimci kadınlarla bir araya gelerek başına Tokat yazması bağlayan Ayfer Hatipoğlu, önce domates ezdi sonra yakılan odun ateşinde salça kazanının başına geçti, salça yaptı.
Ayfer Hatipoğlu, Tokat’ın meşhur  sofralık domatesinin  Türkiye’de ilk 5 içerisinde olduğunu ifade ederek “Tokat domatesi lezzetiyle eşsiz bir tada sahip. O anlamda da bu tadı salçayla birleştirmek istedik. Kadınlarımızın da el emeği göz nuru yaptıkları çalışmayla birlikte bugün bir araya geldik. Hem sosyalleştik hem de mutfağımıza bir katkı sunduk. Emeği geçen tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Salça yapım programına Turhal Kaymakamı Ali Gökay’ın eşi Sümeyye Gökay, Belediye Başkanı İlker Bekler’in eşi Ülkü Bekler,  İl Jandarma Komutanı Bahri Bostancı’nın eşi Sema Bostancı, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve kadın kooperatifi üyesi kadınlar katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ın Meşhur Domatesi Salça Oluyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com