Tokat’ın Gücü Kadınlarımıza Eğitim Sertifikaları Törenle Verildi

featured
Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Kadın Kooperatiflerinin Eğitim Sertifikası Takdim Törenine katıldı.
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin, daire müdürleri ile kooperatif üyesi kadınlar katıldı.
Tokat Kadın Kooperatifleri Genel Koordinatörü Selma Cebeci, törende kadın kooperatifleri ile ilgili bilgi verdi.  OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin de ajansın kooperatife verdiği destekler ile ilgili bilgi verdi.
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, kadınların aklını, zekasını, yeti ve yeteneklerini önemsediğini belirterek, Kadının Gücü Tokat’ın Gücü sloganı ile her ilçede en az 1 olmak üzere Tokat genelinde 17 kadın kooperatifi kurulduğunu söyledi. 7 milyonluk sağlanan destek ile kadınların ürettikleri ürünleri 7 ovadan 7 ürün olarak markalaştırdığını, E ticaret üzerinden satışa sunulduğunu, ürünlerin Tokat Satış Merkezinde ve zincir marketlerin raflarında yerine aldığını kaydetti.
Kadının bereketinin Tokat’ın gücü olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “kadınlarımıza kıymet veriyoruz. Kadınlarımıza inanıyoruz  ve güveniyoruz. Bu inancımız nedeniyle kadınlarımızı bir araya getirdik ve kooperatif çatısı altında örgütledik. Kooperatifin kısa bir zaman önce kurulmasına rağmen önemli mesafeler katettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Tokat’ta kurulan kadın kooperatiflerinin Türkiye’ye model olacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadın kooperatiflerimizi daha da büyüteceğiz. Her zaman desteğimiz sizlerle beraber. Tokat’ın yöresel ürünlerini ve tadlarını Türkiye hatta dünyayla buluşturacağız. Emekleriniz için hepinizi tek tek tebrik ediyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kooperatif üyesi kadınlara sertifikaları Vali Dr. Ozan Balcı ve programa katılan protokol mensupları tarafından verildi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat’ın Gücü Kadınlarımıza Eğitim Sertifikaları Törenle Verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com