takip et takip et
Manşet

14 Şubat 2019 - 09:49:05

TOKAT’A KADINLAR KIRAATHANESİ MÜJDESİ

Altıyüzevler Mahallesi’nde mahalle buluşmasını bir kahvehanede gerçekleştiren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bayan ve erkeklerden oluşan kalabalık topluluğa hitap etti. Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 5 yılda Altıyüzevler Mahallesi’nde yapılanları, şehrin geneliyle ilgili gerçekleştirdiği projelerini anlattıktan sonra gelecek 5 yıla dair 71 tane proje hazırladığını ifade etti. Başkan Eroğlu, Tokatlı kadınlara “Kadınlar Kıraathanesi”nin müjdesini […]

Altıyüzevler Mahallesi’nde mahalle buluşmasını bir kahvehanede gerçekleştiren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, bayan ve erkeklerden oluşan kalabalık topluluğa hitap etti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 5 yılda Altıyüzevler Mahallesi’nde yapılanları, şehrin geneliyle ilgili gerçekleştirdiği projelerini anlattıktan sonra gelecek 5 yıla dair 71 tane proje hazırladığını ifade etti. Başkan Eroğlu, Tokatlı kadınlara “Kadınlar Kıraathanesi”nin müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Sayın Cumhurbaşkanımız Millet Kıraathanesi projesi ile toplum olarak okumanın, kültürel birikimin geleceğe taşınmasının önünü açtı. Tokat Belediyesi olarak bizler de Yeşilırmak kenarında Şeyh Meknun Zaviyesini restore ederek, Tokat Belediyesi Millet Kıraathanesi olarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.

5 yıllık hizmet dönemimizde kadınlarımıza yönelik birçok ilki Tokat’ta birlikte başardık. Hanımelleri ve Mahalle Konakları Tokatlı kadınlarımızın sosyal ve kültürel aktivite alanları oldu. Yine bu merkezlerimiz aile bütçesine katkı sağlayan üretim merkezleri görevini de yürüttüler.

6000 yıllık tarihi ve kültürel birikimi ile Tokat ve Tokatlı kadınlar ‘Kadınlar Kıraathanesi’ni hak ediyor. Sadece hanım kardeşlerimizin yararlanacağı bu kıraathane projemizi de inşallah önümüzdeki 5 yıllık süreçte hayata geçireceğiz.

5 yıllık süreçte Altıyüzevler Mahallesinde 12 km’lik asfalt, 5780 m bordür ve kaldırım çalışması, 3830 mtaş duvar, 3 tane yeni yol(830 m), 1100 m içme suyu hattı, 1600 m kanalizasyon hattı, 725 m yağmur suyu hattı yaptık. Önümüzdeki dönemde yapmayı düşündüğümüz çalışmaları da sizlerle paylaşmak istiyorum.

TOKAT’TA YÜZME HAVUZU YAPILACAK

Altıyüzevler’de Yüzme Havuzu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi yapmayı düşünüyoruz. Tüm Tokat için biz bu hizmeti yapacağız, ama bu bölgede olmasının sebebi ise, yarısının belediyeye ait olduğu yarısının da hazineye ait olduğu bir alanın hazineden alınması dolayısıyla burayı uygun gördük. Hanımlarımızın vakit geçirebileceği, bir takım kursların da olacağı bu güzel mekânın sözünü siz değerli dostlarımıza vermiş olalım.

KANAL KENARI DÜZENLEMESİ DEVAM EDECEK

Kanal Kenarının devamı ile ilgili de çalışmalar başlatacağız. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları kanal kenarı düzenlemesi ile birlikte yapılacak ve aynı güzellikleri buralarda da aynı şekilde oluşturacağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DEVAM EDECEK

Altıyüzevler de kentsel dönüşümün yapıldığı alanlarımız var. Doğal olarak alt yapı ve üst yapıda bozulmalar meydana geldi. Alt yapı ve üst yapıdaki bu bozulmaları tamamen gidereceğiz. Muhtarlık binası yaptık burayı da açacağız. Basketbol ve Voleybol Sahalarımızı yapıyoruz.

Bunun yanında temel anlamda asfalt, kaldırım ve mahallemizin güzelleşmesi anlamında daha birçok çalışmalarımızı da devam ettireceğiz. Sizlerden gelecek her türlü talebin de başımızın üstünde yeri var.

TOKAT ORTAK SEVDAMIZ

Tokat, hepimizin içerisinde yaşayıp, havasını teneffüs ettiği ve Tokatlı olmaktan gurur duyduğu tarihi kimliği olan bir şehir. Şu üzerinde yaşadığımız topraklar çok kutsal, maneviyatı olan topraklardır ve bu topraklar çok değerli insanlar yetiştirmiştir. İnşallah bundan sonra da yetiştirmeye devam edecek. Bizlere düşen de bu güzel şehri, bu güzel şehrin insanlarını mutlu etmek, huzurla yaşamalarını sağlamak, istek, taleplerini dinleyerek çözüme kavuşturmak başta benim olmak üzere hepimizin görevi. Mesele Vatansa gerisi teferruattır, mesele Tokatsa da gerisi teferruattır. Tokat’ı duyduğumuz her yerde gönlümüzü ortaya koymamız lazım. Çünkü bu bizim vefa borcumuz” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR