Tokat Yeşilyurt’tan Kutsal Topraklara Yola Çıkan 27 Kişilik Umre Kafilesi Dualarla Uğurlandı

featured

Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinden kutsal topraklara umre ziyareti için yola çıkan 27 kişilik bir kafile, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen bir programla uğurlandı. Merkez Camisi önünde düzenlenen uğurlama törenine ilçenin Kaymakamı Murathan Cebeci, Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, İlçe Müftüsü Nuri Tapan ve birçok vatandaş katıldı.

Uğurlama programı, dualarla başladı. Katılımcılar, umre yolculuğu boyunca sağlık, güvenlik ve bereket dileklerini içeren dualar etti. Kutsal topraklarda geçirecekleri zamanın huzurlu ve manevi bir deneyim olmasını temenni eden dualar, topluluğun birlik ve beraberliğini pekiştirdi.

Katılımcılar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonun ve Yeşilyurt ilçesinin desteğinin altını çizerek, umre ziyaretlerinin gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Umre yolculuğu, inançlarını yaşamak ve daha fazla manevi deneyim kazanmak isteyen kişiler için özel bir anlam taşıyor.

Tören sırasında Kaymakam Murathan Cebeci, Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz ve İlçe Müftüsü Nuri Tapan, katılımcılara yolculukları boyunca dualarla eşlik edeceklerini ve herhangi bir ihtiyaçları olduğunda destek olacaklarını belirtti. Toplumun dini ve manevi değerlerine verilen bu önemli katkı, Yeşilyurt ilçesinin birlik ve dayanışma ruhunu vurguluyor.

Umre yolculuğuna çıkan 27 kişilik kafile, kutsal topraklarda ibadetlerini yerine getirerek manevi bir yolculuk deneyimi yaşayacaklar. Dualar eşliğinde uğurlanan bu özel kafile, kutsal topraklarda Rabbimize yaklaşma ve ibadet etme fırsatını bulacakları için büyük bir heyecan ve huzur içinde yola çıktılar.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Yeşilyurt’tan Kutsal Topraklara Yola Çıkan 27 Kişilik Umre Kafilesi Dualarla Uğurlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com