takip et takip et
Manşet

11 Kasım 2020 - 10:25:34

“Tokat Yarı Değerli Taşlar Merkezi Haline Gelecek”

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesi’ni ziyaret etti. Milli Eğitim Bakanlığı, OKA ve İŞKUR destekleriyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan yarı değerli taşların takı ve tesbih olarak işlendiği Kuyum Atölyesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, atölyenin moda, renk, dizayn anlamında da geliştirileceğini söyledi. Vali Dr. […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesi’ni ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanlığı, OKA ve İŞKUR destekleriyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan yarı değerli taşların takı ve tesbih olarak işlendiği Kuyum Atölyesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, atölyenin moda, renk, dizayn anlamında da geliştirileceğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Hem istihdama hem de Tokat’ın kültür turizmine katkı sağlayarak Tokat’ı yarı değerli taşlar merkezi haline getireceğiz.
İki yıl içerisinde inşallah Tokat’ta Uluslararası Taş Şenliği ve Taş Sempozyumu düzenlemeyi planlıyoruz. Tokat taşlarıyla marka şehir olacak. Bu sayede bu atölyede çalışan vatandaşlar hem aile bütçesine katkıda bulunacak ve hem de bu yeraltı değerimiz ekonomiye kazandırılmış olacak. Tokat, yarı değerli taşlar bakımından en zengin illerden biri. İlimizde 8 çeşit yarı değerli taş çıkıyor.” dedi.
Ziyarete İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR