Tokat Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Kadir Erüre, yeniden başkan seçildi

featured

Türkiye Emekliler Derneği Tokat Şubesi’nde 20. Olağan Genel Kurul gerçekleştirildi. Cuma günü Çekenli İş Merkezi’nde bulunan şubede düzenlenen Genel Kurula, Türkiye Emekliler Derneği Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, Genel Mali Sekreter Ünal Bandır, misafir Necati Falay, Fikri Değerli ile Tokat Şube Başkanı Kadir Erüre ve birçok emekli katıldı. Divan Başkanlığını Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal yaparken Divan Başkan Yardımcılarını Ünal Bandır, Necati Kalay, Fikri Değerli üstlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 20. Olağan Genel Kurul’da Faaliyet, Hesap ve Denetim raporları okundu ve üyelerin oylamasına sunularak kabul edildi.

GENEL TEŞKİLATLANDIRMA SEKRETERİ ABDÜLKADİR ERSAL ÜYELERE KONUŞMA YAPTI

Türkiye Emekliler Derneği Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, üyelere yaptığı konuşmada, Genel Merkezin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ersal, aidatın ayda 5 TL olduğunu belirterek, bu miktarın nasıl kullanıldığına dair bilgi verdi. Ersal, “Geriye kalan 4 TL’nin 1 TL’sini ayrı bir fona ayırdık. Bu fonla 122 şubenin yaklaşık 220 dairesine sahibiz. İlerleyen günlerde Tokat Şubesine de bu imkânı sağlamayı planlıyoruz. Ankara’da bulunan Genel Merkez binamız ise 9 katlıdır. Ankara’ya gelen üyelerimize Anıtkabir’in altında, Tandoğan’da misafirhane hizmeti sunuyoruz. Ayrıca Ankara Kızılay’da 110 yataklı bir misafirhanemiz bulunmaktadır” dedi. Ersal, devamında şunları ekledi: “Bunların dışında Afyon’da inşaatı devam eden bir otelimiz bulunmaktadır, tamamlandığında termal bir otele sahip olacağız. Balıkesir Erdek, Narlık Köyü’nde ise 60 odalı, 200-250 kişiye hizmet veren eğitim ve dinleme tesisimiz bulunmaktadır. Bu tesis, denize sıfır konumda yer almaktadır ve ucuz bir tatil imkânı sunmaktadır. Örneğin bu yıl için fiyatı 400 TL idi ve içinde 3 öğün yemek, konaklama, çay ve su ücretsiz olarak sunuluyordu. Ayrıca Mersin’de huzurevi ve Tarsus’ta 350 kişiye hizmet veren 3 polikliniğimiz bulunmaktadır. Bu polikliniklerde doktor ve hemşireler devlet tarafından sağlanmaktadır. Bu çalışmalarla ekonomik olarak devlete de katkı sağlamaktayız ve yerel paraların nereye harcandığını göstermekteyiz.”

Biz, sizlerin hak ve alacaklarınızın korunması için gece gündüz mücadele ediyoruz. Birçok alanda mücadelelerimiz oldu; promosyonlar, ikramiyeler, çalışanların emeklilik hakları ve daha fazlası. Bir zamanlar, banka kuyruklarında ölmek ve hastalanmak zorundaydık. Bu durumu Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu’na ilettik. Kendisine, emeklilik sürecimizin bankalarda yaşadığımız sıkıntılara bir çözüm aradığımızı söyledik. O zamanlar 4 bankadan maaşlarımızı alıyorduk, ancak daha sonra bu sayıyı 10’a çıkardık. Artık emeklilerimiz istedikleri bankadan istedikleri yerden maaşlarını alabiliyorlar. Emekli olmanın en büyük güzelliği, bu hakka sahip olduğumuz sürece kimse tarafından geri alınamamasıdır. Bizlerin mücadelesiyle, elde ettiğimiz emeklilik hakkını kimse elimizden alamaz. İhtiyacımız olan enflasyon karşısında ezilmeyecek bir ücretle bize destek olmaları gerekmektedir. Bu konuda da mücadelemizi sürdürüyoruz. 20 yıl boyunca intibak yasasını savunduk ve çok çaba harcadık. Ayrıca bize verilmeyen refah payı için de mücadele ettik. İlaçlarımız için ödediğimiz katkı payları var. Bir ayağımız hastanede, diğer ayağımız ise eczanede oluyor. Maaşlarımızdan 50 TL, 60 TL, 100 TL, 150 TL gibi kesintiler yapılıyor. Bu kesintilerin kaldırılması için görüşmeler yapıyoruz. Maaşlarımızın TÜFE ile değerlendirilmesini istemiyoruz. Doğalgaz, elektrik, mazot, benzin, domates, biber gibi temel ihtiyaçlarımız maaşlarımızın belirlenmesinde etkili olursa, maaşlarımız da büyük oranda artmış olur. Meclisin açılmasının ardından emeklilere iyi bir zam yapılacağı söylenmişti. Ancak yapılan açıklama, beklentilerimizi karşılamadı. Sadece 5.000 TL ikramiye verileceği belirtiliyor. Bizim talebimiz ise 10.000 TL idi. Verdikleri miktarın nasıl belirlendiği net değil. Çalışan emekli, açlıkla mücadele etmezse çalışmayı sürdürür mü? Bunun üzerine de çalışmalarımız devam ediyor. Onlar ne yapacaklarsa düşünecekler, oturup düşünecekler ve vicdanlarıyla hareket edecekler. Onlar da bizleri düşünecekler.” dedi.

BAŞKAN KADİR ERÜRE GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye Emekliler Derneği’nin 20. Olağan Genel Kurulu, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal’ın konuşmasıyla başladı. Konuşma sonrasında oylamaya geçildi ve 42 üye oy kullandı. Olağan Genel Kurulda mevcut Başkan Kadir Erüre, tekrar Başkanlık görevine seçildi. Başkan Erüre, Hürsöz’e yaptığı açıklamada başarılı bir 20. Olağan Kongre gerçekleştirdiklerini belirtti. Emeklilere ve millete hayırlı olmasını diledi. Ayrıca, Şube Başkanı olarak emeklilerin haklarını savunmaya devam edeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı’nın 5.000 lira ödemesini çalışan emeklilere de verilmesini umut ettiklerini ifade etti.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Kadir Erüre, yeniden başkan seçildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir