takip et takip et
Manşet

23 Mart 2021 - 12:08:34

TOKAT TURİZMİNİN EN İYİ HAMLELERİNDEN: SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA DEVAM EDİYOR

Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten Tokat Belediyesi Bey Sokak, Beyhamam Sokak, Halit Sokak’ın yanı sıra tarihi Bağdat Cadde’sinde de çalışma başlattı. İlk olarak yol ve kaldırım çalışmaları ile başlayan projenin 20-25 gün sürede tamamlanması bekleniyor. Teknik ekibi ile bölgede incelemelerde bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu:” Kültürünü, turizmini; Tokat’ın o […]

Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten Tokat Belediyesi Bey Sokak, Beyhamam Sokak, Halit Sokak’ın yanı sıra tarihi Bağdat Cadde’sinde de çalışma başlattı. İlk olarak yol ve kaldırım çalışmaları ile başlayan projenin 20-25 gün sürede tamamlanması bekleniyor.

Teknik ekibi ile bölgede incelemelerde bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu:” Kültürünü, turizmini; Tokat’ın o güzel sokaklarını, sembol noktalarını restore etmeye, ortaya çıkarmaya yönelik çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız meydan çalışmaları, son yıllarda yapmış olduğumuz sokak sağlıklaştırma çalışmaları ile o eski Tokat’ın en güzel caddeleri, sokakları gerçekten de Gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunun devamında da Behzat Caddemiz, önceden Bağdat Caddesi dediğimiz bölgede de çalışmalarımıza başladık. Burası Tokat’ın eskiden kalbi olan bölgelerimizden birisiymiş. Çalışmamızın ilk etabını; önce kaldırımlarını, alt yapısını akabinde döşeyeceğimiz küp taşlar ile kısa sürede bitireceğimizi öngörüyorum. Yani 20 gün gibi bir süre içerisinde alt yapı anlamında ki çalışmaları tamamlayacağız. Sonrasında ise burada içlerinde tescilli binada bulunan yaklaşık 50 binamızın cephe düzenleme ve restorasyon çalışmalarını yürüteceğiz. Tek tip camekan ve levhalar ile çok güzel bir alanı Şehrimize kazandıracağız. Yine aynı şekilde esnaflarımızda daha göze hoş gelen mekanlarda faaliyetlerine devam etmiş olacaklar.” Dedi.

“Şimdiden bu güzelliği hayal edebiliyorum. Birlikte, çok güzel bir Behzat’ı oluşturacağız.”
Saha çalışmalarında incelemelerine devam eden Başkan Eroğlu ve ekibi Bağdat Caddesi’nin ardından; bir diğer çalışmanın devam ettiği bölge olan Bey Sokak’a geçti. Burada da çalışmalar hakkında bilgilendirme de bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu:” Tarihi Bey Sokak’ımızdayız. Birçok tarihi Şahsiyetimize ev sahipliği yapmış, şimdilerde ise Şehrimizin turizmine her anlamda destek veren bir bölge. Bu bölgemiz ile ilgili çalışmalarımıza geçen sene başlamıştık. Öncelikle binalarımızın restorasyonu ile ilgili çalışmalarımızı yürüttük ve hemen hemen yüzde 50’sini de tamamladık. Yine aynı şekilde bu bölgemizin yanında bulunan Beyhamam Sokak’ımızda da çalışmalarımız devam edecek. Tabi özellikle bu bölgemizde büyük bir alt yapı problemimiz vardı. Şimdi ise hem alt yapısını, hem de üst yapısını baştan yapıyoruz. Ve en geç mayıs ayına kadarda burayı tamamlamış olacağız. Biz Behzat Bölgemizi çok önemsiyoruz. Burası içerisinde Saat Kulesi’nin, Yüksek Kahve’nin, Behzat Camii’nin, Mevlevihane’nin ve birçok sivil mimarinin olduğu bir bölge. Saat Kulesi Meydanımızı, Demokrasi Meydanımızı da yine bu bölgede hayata geçireceğiz. Arzumuz 2022 sonunda bu 2 projemizi de tamamlamak. Şimdiden bu güzelliği hayal edebiliyorum. Birlikte, çok güzel bir Behzat’ı oluşturacağız.” dedi.
Çalışma alanında bulunan Soğukpınar Mahallesi Muhtarı Rasim Yılmaz ise:” Osmanlı hayatını ve sosyal dokuyu en iyi yaşatan ve yaşayan Bey Sokak’ının içerisindeyiz şu an. Burada çok güzel bir konseptin oluşacağına yıllardır inanıyordum. Ve inancımızı Belediye Başkanımız gerçekleştirmiş oldu. Bey Sokak’ında ve bu alanda muhteşem bir görsellik ortaya çıkacak. Bu saatten sonra Tokat’ta turizm alanında geri adım atılmayacağını ve güzel bir ivme kazanacağına inancımız tam.” dedi.
Çay Mahallesi Muhtarı Mehmet Demirtaş ise:” Belediye Başkanımız yola çıkarken, Belediyecilik gönül işi demişti. Ve bunu da tam anlamıyla yansıttı ve yansıtmaya da devam ediyor. Şehrimizde ve bölgemizde çok güzel şeyler oluyor. Tüm Belediye ekiplerinin ellerine sağlık.” dedi.

default

default

default


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR