takip et takip et
Manşet

20 Kasım 2020 - 14:19:41

TOKAT MİLETVEKİLLERİNDEN SANAYİ BAKANI VARANK’A ZİYARET

Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a bir ziyaret gerçekleştirdik. Tüm dünyada etkisini gösteren pandemi nedeniyle üretimin öneminin daha da arttığı bu dönemde bizler de üretim ve istihdam odaklı yatırımların artması için, üreten ve büyüyen Tokat için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya, Sayın Bakanlarımıza ve ilgili […]

Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a bir ziyaret gerçekleştirdik.
Tüm dünyada etkisini gösteren pandemi nedeniyle üretimin öneminin daha da arttığı bu dönemde bizler de üretim ve istihdam odaklı yatırımların artması için, üreten ve büyüyen Tokat için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya, Sayın Bakanlarımıza ve ilgili kurumlarımıza Tokat’ı anlatmaya devam ediyoruz.
Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz ziyarette; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Sayın Bakanımızın da destekleriyle 2020 Yatırım Programına alınan ve 2021 yılında temelinin atılmasını hedeflediğimiz Tokat Yeni Yeşil Sanayi Sitesi hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Doluluk oranı %90’lara ulaşan Tokat Organize Sanayi Bölgemizin 3.kısmının devreye alınmasını, diğer Organize Sanayi Bölgelerimizi ve ilimizde devam eden projeleri Sayın Bakanımızla istişare ettik. Bu yılın Ağustos ayında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında uygulanacak olan Bölgesel Bazlı Teşvik Uygulamalarından Tokat’ın ve ilçelerimizin de faydalanması hususunu, Sayın Bakanımızın daha önce kamuoyuna açıkladığı ve 2021 yılında başlatılması hedeflenen Üreten Şehirler Programına Tokat’ın da dahil edilmesi konusunda taleplerimizi dile getirdik.
Tokat’la ilgili hedeflerimizi, ilimizin projelerini ve bizlerin taleplerini ilgiyle karşılayan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a Tokat’a verdiği destekten ötürü teşekkür ediyoruz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR