takip et takip et
Manşet

19 Haziran 2020 - 13:18:11

Tokat Kültür Sanat Eğitim Vakfı (TOKSEV) Kuruldu

Tokat Eğitim Kültür Sanat Vakfı (TOKSEV) Kuruldu Vali Dr. Ozan Balcı “Tokat Kültür Sanat Eğitim Vakfını (TOKSEV) kuruyoruz.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda Tokat Kültür Sanat Eğitim Vakfı’nın tanıtımı gerçekleştirildi. Tokat Kültür Sanat Eğitim Vakfını kuruyoruz diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı  “Tokat’ta kültür sanat eğitim adına birçok çalışma yapılıyor ama […]

Tokat Eğitim Kültür Sanat Vakfı (TOKSEV) Kuruldu

Vali Dr. Ozan Balcı “Tokat Kültür Sanat Eğitim Vakfını (TOKSEV) kuruyoruz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda Tokat Kültür Sanat Eğitim Vakfı’nın tanıtımı gerçekleştirildi.

Tokat Kültür Sanat Eğitim Vakfını kuruyoruz diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı  “Tokat’ta kültür sanat eğitim adına birçok çalışma yapılıyor ama bu bir vakıf şeklinde örgütlendi.  Burada bulunan arkadaşlarımız kurucu üyelerimiz. Belediye Başkanımız, Rektörümüz diğer daire amiri arkadaşlarımız ile TOKSEV’i kurduk. TOKSEV’in amacı eğitim anlamında anaokulu çocuklarından, ortaokul, lise çocuklarına, üniversite öğrencilerine kadar eğitimin her aşamasında öğrencilerimize destek olacağız, onlara burs vereceğiz, eğitim yardımı yapacağız.” dedi

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti: “Vakfın kurulmasıyla beraber Tokat’ın kültür turizm, sanat anlamında gelişmesi için etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu bir vakıf şeklinde kuruldu. Binasını da aldık, şu anda restore ediliyor. Kurumsal bir yapısı olacak. Hayırlı güzel bir iş oldu. Bunu da bugün kamuoyuna deklare ediyoruz. Tokatlı gençlerimize, Tokat’ın eğitim hayatına, Tokat’ın kültürüne sanatına, katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Allah nice nice güzel işler yapmayı nasip etsin. Elele vererek, biz bunu gerçekleştireceğiz inşallah. Özellikle eğitim konusunda çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Kültür turizm sanat anlamında, harika olacağını düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Vali Dr. Ozan Balcı, “Vakfımızda çok güzel işler yapılacağını inanıyorum.  Hatta buradan Tokat’ın eğitimine, kültürüne, sanatına katkı yapmak isteyen, bağışta bulunmak isteyen Tokatlı hemşehrilerimize de duyuruda bulunmak istiyorum. Burada bugün Belediye Başkanımız, Rektörümüz, Meclis başkanımız, Vakıf üyelerimiz hepsi buradalar. Vakfımızın eğitim, kültür, sanat anlamında gelişmesi için hayırseverlerimizi bağış yapmaya davet ediyorum. Gelsinler bağışta bulunsunlar. Gözleri arkada kalmaz. Çok güzel işler yapacağız inşallah.   Allah hayırlı uğurlu eylesin.” diyerek sözlerini noktaladı.

Gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yansı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Bünyamin Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum ile vakıf yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR