Tokat Gop.Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatif Yılmaz’dan Lise Öğrencilerine Açılış Dersi

featured

Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Tokat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz Eğitim Fakültesi işbirliği ile düzenlenen açılış dersi kapsamında ilk derse girerek öğrencilerle bir araya geldi. Uluslararası Tokat İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen etkinlikte Rektör Danışmanımız Dr. Öğr. Üyesi Şahin SÖZEN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN ve şube müdürleri yer aldı.
Rektör YILMAZ vermiş olduğu ilk derste lisenin üniversiteye gelmeden önceki son aşama olduğunu belirterek üniversite eğitiminde öğrencileri nelerin beklediğini anlattı. Rektörümüz konuşmasında, “Üniversite demek sadece bir meslek sahibi olunan ya da sadece ders verilen bir okul demek değildir. Üniversite demek öğrencilerin hem eğitim anlamında hem de sosyal anlamda kendini geliştirdiği, hem ülkenin geleceği hem de kendi geleceği hakkında düşünüp planlar hazırladığı, araştırma yaparak dünyayı keşfettiği ve bilginin felsefi boyutlarını öğrendiği bir yerdir” ifadelerine yer verdi. Rektörümüz, öğrencilerin eğitim süresince farklı hobiler edinebileceğini, sanatın her türüne katılabileceğini, arkadaşlıklar edinip güzel anılar biriktirebileceğini ve bunun yanında mesleki alanda kendini geliştirebileceğini belirtti.
Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Üniversitemiz hakkında da öğrencilere bilgiler aktardı. Üniversitemizin eğitim kalitesinden, araştırma geliştirme faaliyetlerinden ve topluma katkı etkinliklerinden bahseden Rektörümüz Üniversitemizin geniş sosyal imkânları bulunduğunu söyledi.
Üniversitemizin değişim programlarına ve uluslararasılaşma faaliyetlerine de değinen Rektör YILMAZ Üniversitemizi dünyanın her yerinden öğrencinin tercih ettiğini ifade etti. Üniversite eğitiminde yabancı dil öğrenmenin önemine de değinen Rektörümüz öğrencilerin en az bir yabancı dili iyi öğrenmesi gerektiğini belirtti.
Rektörümüz, Üniversitemizin kapılarının öğrencilere her zaman açık olduğunu, ilk ders kapsamında öğrencilerle buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Öğrencilerden gelen soruları da cevaplandırarak dersini sonlandırdı.
Etkinlik sonrasında Okul Müdürü İbrahim MERMERTÜRK tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ’a hediye takdim edildi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Gop.Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatif Yılmaz’dan Lise Öğrencilerine Açılış Dersi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir