Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Başarili Öğrenci̇leri̇ Tokat’ta Ağirlayacak

featured

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ), Anadolu’nun tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü kenti olan Tokat’ta yer almaktadır. Üniversite, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre başarılı olan 20 öğrenciyi ve 2 yakınını Tokat’ta ağırlayacak bir uygulama başlatmıştır. Bu uygulama, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz’ın öncülüğünde bu yıl ilk kez hayata geçirilmiştir. Aday öğrenciler, bu uygulama ile Tokat ve üniversiteyi daha yakından tanımak fırsatı elde edeceklerdir. YKS 2023 sonuçlarına göre sayısal, eşit ağırlık ve dil puan türündeki ilk 10 bin, sözel puan türündeki ilk 5 bine giren 20 öğrenciye iki günlük ücretsiz konaklama imkanı sağlanacak ve tercih etmek istedikleri fakülte ve bölüm hakkında bilgi alma fırsatı sunulacak. Öğrenciler ve 2 yakını, Üniversite Taşlıçiftlik Yerleşkesi’nde bulunan konukevinde istedikleri 2 gün boyunca 8 Ağustos tarihine kadar konaklayabileceklerdir.

2022’DE TOGÜ ÖĞRENCİLERİN İLK BEŞ TERCİHİ İÇERİSİNDE YER ALDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2022 tercih sonuçlarına göre, TOGÜ lisans programlarında %98 doluluk oranına ulaşarak önemli bir başarı elde etti. Aynı şekilde ön lisans programlarında da %100 doluluk oranına ulaşan üniversite, tercih sırasına göre de beğeni topladı. Öğrencilerin %17’si ilk tercihinde, %37’si ilk üç tercihinde ve %50’si ise ilk beş tercihi arasında TOGÜ’yü tercih etti. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, sunduğu burslar, kısmi zamanlı çalışma imkanları, kaliteli eğitim-öğretim olanakları ve geniş kampüsü ile aday öğrencilerini bekliyor. Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, 31 yıllık deneyimi, güçlü akademik kadrosu ve çeşitli programlarıyla Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin göz doldurduğunu belirtti. Yılmaz, tüm öğrencileri geleceğe uzanan bu yolda TOGÜ ile yol arkadaşı olmaya ve gönül rahatlığıyla TOGÜ’yü tercih etmeye davet etti. Üniversite tarihinde bir ilki gerçekleştirecek bir uygulama ile aday öğrencilerin Tokat’ı ve TOGÜ’yü daha yakından tanıma fırsatı bulacaklarına vurgu yapan Rektör Yılmaz, dereceye giren öğrencileri bu uygulamadan yararlanmaya çağırdı.

Dereceye giren aday öğrencilerin kontenjan durumunu öğrenmek için 0356 2521001 numaralı telefonu arayarak YKS 2023 sonuç belgeleriyle birlikte gelmeleri gerektiği bildirildi.

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Başarili Öğrenci̇leri̇ Tokat’ta Ağirlayacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com