Tokat Gaziosman Paşa Üniversitesi Tarafından Organ Bağışı Paneli Gerçekleştirildi

featured

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Umuda Işık Olmak İster misin” başlıklı organ bağışı paneli gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen panele Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda DEMİRTÜRK, Üniversite Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Erkan GÖKÇE, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda DEMİRTÜRK yapmış olduğu konuşmada organ bağışı ile ilgili detaylı bilgileri dinleyicilerle paylaştı. DEMİRTÜRK konuşmasında “Organ bağışı, reşit bir bireyin bilinçli bir şekilde ve özgür iradesiyle organlarının bir veya birkaçını başka hastaların tedavisinde kullanılmak amacıyla bağışlaması olarak tanımlanmaktadır” ifadelerine yer verdi. Her yıl nakil için on binlerce hastanın beklediğini ve nakil işlemi gerçekleşemediği için binlerce hastanın hayatını kaybettiğini belirten Dekanımız konunun oldukça hassas ve önemli olduğunu söyledi. DEMİRTÜRK, programa katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Akabinde panele geçildi. Panelde Üniversitemiz öğretim üyeleri tarafından organ bağışı ve organ naklinin koordinasyonu, beyin ölümü, organ bağışı ve korku, organ bağışı ve medya konularında detaylı bilgiler aktarıldı. Kısa film gösterisi sonrasında program son buldu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Gaziosman Paşa Üniversitesi Tarafından Organ Bağışı Paneli Gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com