Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Aşçılık Programında 2+2 Eğitim Modeline Geçişi Yapıldı

featured

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi ön lisans aşçılık programı 2+2 eğitim sistemine geçiş yaptı. Bu uygulama, hem eğitim kalitesinin artırılması hem de öğrencilerin sektöre daha donanımlı bir şekilde hazırlanması amacıyla hayata geçiriliyor.
Üniversite aşçılık programında uygulanan yeni sisteme göre birinci sınıfta ilk iki dönem okulda teorik ve uygulamalı eğitimler yapılacak. İkinci sınıfta ise iki dönem boyunca Aşçılık Programına bağlı döner sermaye üretim tesisinde “İşletmelerde Mesleki Eğitim” dersi kapsamında program öğretim elemanları ve usta öğreticiler nezaretinde öğrenciler hem eğitim alacak hem de üretime katkı sağlayarak mesleki becerilerini daha mezun olmadan okulda geliştirmiş olacaklar. Programın müfredatı ise sektördeki güncel gelişmeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli olarak güncellenecek.
YÖK’ün ön lisans programları arasında yenilikçi uygulaması olan 2+2 eğitim sistemi ilk olarak seçilen üniversitede gerçekleştirilecek. Bu modelin başarılı olması durumunda, 2+2 eğitim sisteminin diğer Meslek Yüksekokullarına da yayılması planlanıyor. Ön lisans programları arasında 2+2 eğitim modelinin öncüsü seçilen Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi bu alanda yaptığı yenilikçi ve alt yapı yatırımları sayesinde öğrencilere uygulamalı bir eğitim fırsatı sunuyor

2
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Aşçılık Programında 2+2 Eğitim Modeline Geçişi Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com