takip et takip et
Manşet

30 Mart 2021 - 11:01:09

TOKAT ERENLER ŞEHİTLİĞİ’NDE AĞAÇLANDIRMA VE BAKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tokat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Tokat Erenler Şehitliğinde ağaçlandırma ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte yeni ağaç ve çiçeklerin dikimlerini gerçekleştiren ekipler, bunun yanında Şehit Kabirlerinin de bakımını sürdürüyor. Şehitliğe çıkan yolda bulunan refüjde dikilen ağaçların toprakla buluşmasının ardından, temizlik çalışmaları da buna paralel olarak gerçekleştiriliyor. Ağaçlandırma ve bakım […]

Tokat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Tokat Erenler Şehitliğinde ağaçlandırma ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.
Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte yeni ağaç ve çiçeklerin dikimlerini gerçekleştiren ekipler, bunun yanında Şehit Kabirlerinin de bakımını sürdürüyor. Şehitliğe çıkan yolda bulunan refüjde dikilen ağaçların toprakla buluşmasının ardından, temizlik çalışmaları da buna paralel olarak gerçekleştiriliyor.
Ağaçlandırma ve bakım çalışmaları yerinde inceleyen, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; teknik personellerden bilgi aldı.
“Yeşil noktasında her geçen gün üstüne koyan bir Tokat için çalışmaya devam edeceğiz.”
Şehit Kabirlerini ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu: “ Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Vatanımız için canından vazgeçen Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bugün, Şehitliğimizde yeni ağaçlarımızın dikimini gerçekleştiriyoruz. Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte ağaçlandırma ve bitki bakım çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu çalışma kapsamında Erenler Şehitliğimize çıkan yolda yeni ağaçlandırma faaliyetinde bulunduk. Buna ek olarak, ağaçların uzun ömürlü olması için destek çalışmalarımızı da hemen gerçekleştirdik. Daha önceden toprakla buluşmuş, Şehit Kabirlerimizin bulunduğu alanda dikili olan ağaç ve bitkilerimizin de periyodik bakımını ve temizliğini tamamlandık. Bahsettiğim bu çalışmaları da periyodik olarak sürdürmekteyiz. Şehrimizin ana noktalarından geçen orta refüjlerde ve kavşaklarda da ağaçlandırma faaliyetlerimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Yeşil noktasında her geçen gün üstüne koyan bir Tokat için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle; cennet Vatanımız uğruna canını, kanını döken tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim, hepsinden razı olsun.” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR