takip et takip et
Manşet

22 Nisan 2020 - 07:41:05

TOKAT BELEDİYESİ’NDEN MASKE VE ELDİVEN ATIKLARINA ÖZEL ÇÖZÜM

Tokat Belediyesi koronavirüsle mücadele seferberliği kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Temiz Şehir Tokat sloganından yola çıkan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, son günlerde kullanımında artış görülen maske ve eldiven atıklarının çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla şehrin dört bir yanında maske ve eldiven atıklarına özel atık kutuları yerleştirdiklerini belirtti. Belediye Başkanlık binası önünde teknik ekibiyle birlikte atık kutular […]

Tokat Belediyesi koronavirüsle mücadele seferberliği kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Temiz Şehir Tokat sloganından yola çıkan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, son günlerde kullanımında artış görülen maske ve eldiven atıklarının çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla şehrin dört bir yanında maske ve eldiven atıklarına özel atık kutuları yerleştirdiklerini belirtti.
Belediye Başkanlık binası önünde teknik ekibiyle birlikte atık kutular hakkında açıklama yapan Başkan Eroğlu, eldiven ve maske atıklarının çöp kutularına, çöp konteynerlerine atılmaması gerektiğini belirtti.
Atık maske ve eldivenlerin tıbbi atık olarak da değerlendirildiğini söyleyen Başkan Eroğlu; “Son dönemlerde özellikle maske kullanımının öneminden bahsediyoruz. Her ne olursa olsun, maskelerimizi takarak, sosyal mesafemize dikkat edelim, kişisel hijyenimizi en üst seviyede uygulayalım ve evde kalalım. Özellikle maske kullandıktan sonra bu maskelerin geri dönüşümüne, çevreye zarar vermemesine dikkat etmek gerekiyor. Belediye olarak şehrimizin her bölgesine monte edeceğimiz, atık maske, eldiven ve tek kullanımlık kıyafet kutuları ile kullanılmayan atık hale gelen maskeleri çöplere değil, bu kutulara atmanızı istirham ediyoruz. Normal çöplere bu maskeleri, eldivenleri atmayın. Atma ihtiyacı hissettiğinizde evinizdeki çöplere atmadan, muhafaza ettikten sonra bu kutulara atabilirsiniz. Ekiplerimiz tarafından bu atıkları güvenli bir şekilde imha ederek şehrimiz ve insanımız için zararlı hale gelmesini önleyeceğiz. Rabbim en kısa sürede milletimize sağlık sıhhat versin, inşallah çok yakında normal hayatımıza döneceğiz” dedi.
Konuşmasının ardından Başkan Eroğlu ve vatandaşlar atık maske ve eldivenleri atık kutularına attılar.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR