TOKAT BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME HEYECANI

featured

Tokat Belediyesi’nde toplamda 587 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.
Hizmet İş Sendikası ile Tokat Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile Tokat Belediyesi, bölgesinde işçisine en iyi zammı veren belediyeler arasında yer aldı.
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, her zaman çalışanlarının yanında olduklarını belirtti.
Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; “Beraberce çalıştığımız bu süreçte birlikte beraberce yol yürüdüğümüz şehrimize alın teri akıttığımız değerli arkadaşlarımızla her zaman bir arada olmaya gayret ettik.
Bu süreçte birlikte olmaya gayret ettik. Allah’a şükür ki, 6-7 yıllık süreç içerisinde hiçbir problem yaşamadık. Herhangi bir olumsuz olayla karşı karşıya gelmedik. Sizin o güzelliğiniz, samimiyetiniz, dostluğunuz karşısında bizler de aynı anlayışla sizlere yaklaştık. Bundan sonra da omuz omuza vererek güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. Hedeflerimize tek tek ulaştık ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimize insanımıza vermiş olduğumuz sözleri birinci dönemde yerine getirdik. İkinci dönemde de vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bütün bunlar yapılırken, projeler ortaya konurken her zaman değerli mesai arkadaşlarımız bulunuyor. Onların gayreti olmasa asla bunları gerçekleştiremezdik. Bütün bunları sizlerin sayesinde gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmalarda eğer teşekkür alıyorsak, dua alıyorsak bu sizlerin sayesinde oldu. İnşallah hep birlikte daha nice güzel dualar, teşekkürler alırız. Biz size güvendik ve bundan sonra da güvenmeye devam edeceğiz.
8-9 Aydır hem dünya da hem de ülkemizde Covit-19 illeti ile uzun süredir yaşıyoruz. Pandemi süreci de inşallah bitecek ve eski günlerimize döneceğiz. Hepinizden Allah razı olsun, emeklerinize sağlık.
2016 Yılında kadroya geçişiniz için başlayan bir süreç vardı. Bizler de bu yükümlülüğümüzü yerine getirmek için sendikamızla görüşmelerimizi yapıyoruz. Belediyemizde Başkan Yardımcılarımızla, Müdürlerimizle bu süreci sürdürüyoruz. Alın teriniz bizim için önemli. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz başlamadan sizin hakkınızı savunmak adına kırmızı çizgimizi belli etmiştik. Bizim için çalışanlarımız her zaman daha öndedir. Hem işçi kardeşlerimizi hem de belediyemizi korumak adına büyük gayret sarfettik.
Askerlik yardımımızı 800 TL’ye, emekli yardımımızı 300 TL’ye, öğrenim yardımını öğrenci başına 200 TL’ye çıkarttık. Giyim yardımı daha önce yokken bu sözleşme ile 250 TL giyim yardımı yapacağız. Çocuk yardımımızı 35 TL’ye, Yemek yardımımızı 11 TL’ye, aylık yakacak yardımımızı 55 TL’ye çıkarttık.
Çalışanlarımız için eğitim yardımı yapacağız. Eğer lise mezunu her ay 32 TL, Yüksekokul Mezunu ise 42 TL, Üniversite mezunu ise her ay 63 TL kendisi için alacak.
Yol yardımımız 2021 yılı için 10 TL olacak. Bayram yardımlarında ciddi artışlar yaptık. İki bayram için 150 TL verilirken toplam 800 TL’ye çıktı. Ramazan 300 TL, Kurban Bayramı 500 TL oldu.
Asgari ücret belirlendi. Bu hariç olmak üzere ücret zammı yapıyoruz. İlk altı ay %5,5 diğer ikinci altı ay için ise %5,5 + TEFE TÜFE oranlarında olacak.
Haftasonu çalışmalarda 3 yevmiye şeklinde olacak ve %100 zam yaptık. Tokat Belediyesi olarak ikramiye borcu olmayan bir belediyeyiz. İşçisine hem maaş hem de ikramiye borcu olmayan bir belediyeyiz.
30 Yevmiyelik 2-3 aylık ikramiyelerimizi kararlaştırmış olacağız. Şuanda üç çocuklu bir işçinin en düşük maaşı 2.886 TL’dir. Fazla mesaileri hariç olmak üzere. Yeni toplu iş sözleşmemizden sonra bir işçinin maaşı 3.526 TL olacak. %22,5 gibi bir fark olmuş olacak. İnanıyorum ki, ihtiyaçlarınızı taleplerinizi en iyi şekilde cevap veren bir sözleşmemizi imzalamış olacağız. Emeği geçen, belediyemizdeki mesai arkadaşlarımıza, Hizmet İş Sendikamıza ve herkese tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME HEYECANI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş