TOKAT BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞAN İŞÇİNİN EN DÜŞÜK MAAŞI 5.050TL OLDU

featured

Hak-İş Sendikasına bağlı Hizmet-İş Tokat Şube Başkanlığı ile Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu arasında TOKBEL Ltd. Şti. işçilerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü imzalandı.
İmzalanan Ek Protokol ile Tokat Belediyesi’nde asgari ücret 4.250TL’den 5.050TL’ye yükseltildi.
Ek Protokol İmza töreninde konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sözleşme ile asgari ücretle çalışan işçi personellerinin ücretlerinin 5.050TL olduğunu belirtti.
Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Tokat Belediyemize bağlı TOKBEL Ltd. Şti. şirketinde çalışan mesai arkadaşlarımız için Toplu İş Sözleşmemize ilave olarak ek protokol imzaladık. İmzaladığımız Ek Protokol ile asgari ücret alan yani 4.250TL alan işçi arkadaşlarımızın maaşlarında artış yaparak en düşük 5.050TL’ye yükselttik. Tokbel Ltd. şirketinde çalışan en düşük işçi arkadaşımızın maaşı mesai hariç 5.050TL oldu. Ek Protokolümüzün kıymetli mesai arkadaşlarımıza ve belediyemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ek protokol imza törenine; Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra; Hak-İş Genel Başkan Başdanışmanı Mustafa Taştekin, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı, Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir katıldılar.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞAN İŞÇİNİN EN DÜŞÜK MAAŞI 5.050TL OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com