TOKAT BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN EKMEK GRAMAJ DENETİMİ

featured

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler il merkezinde faaliyet gösteren fırın ve marketlerde gramaj ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.
Tokat Belediyesi zabıta ekiplerinin fırın ve marketlerde belli periyotlarla gerçekleştirdiği ekmek gramaj ve hijyen denetimleri devam ediyor. Zabıta ekiplerinin bugün yaptığı denetimlerde, unlu mamuller üretimi yapılan işletmelerde genel olarak 200 gram gramaj kuralına uygun üretim yapıldığı tespit edildi. Eksik gramaj tespit edilen işletmelerde yasal uyarı ve işlemler gerçekleştirildi.
Tokat halkının hijyenli ve güvenli alışveriş yapmaları için denetimlerin devam ettiğini dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Birçok alanda olduğu gibi fırın ve marketlerde de zabıta ekiplerimiz düzenli olarak denetimlerini gerçekleştiriyor. Tarım İl Müdürlüğü ile birlikte yaptığımız çalışmalarda halkımızın hijyenik bir ortamda üretilen ekmekleri temin etmesini ve aldıkları ekmeklerin uygun gramajın altında olmamasını önemsiyoruz. Tokatlı üreticilerimizin genel olarak uygun koşullar ve uygun gramajlarda üretim yaptıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımızdan halk sağlığını tehdit eden koşullar veya düşük ekmek gramajları gibi durumlarla karşılaştıkları takdirde gerekli tedbir ve işlemlerin yapılması için bizleri bilgilendirmelerini istiyoruz” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN EKMEK GRAMAJ DENETİMİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com