takip et takip et
Manşet

22 Nisan 2020 - 14:40:28

TOKAT BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN ÖNCESİ DENETİMLERİ ARTIRDI

Tokat Belediye Başkanlığı Zabıta ekipleri Ramazan öncesinde denetimlerini sıkılaştırdı. İçişleri Bakanlığınca dün gece yayınlanan genelge doğrultusunda Zabıta ekipleri denetimler esnasında fırıncı esnaflarına bilgilendirme faaliyetlerinde bulundular. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. “ Cuma günü, Mübarek Ramazan ayının ilk günü, bu sene Ramazanı biraz buruk karşılıyoruz. İbadetlerimizi evlerimize sığdırmak zorundayız. […]

Tokat Belediye Başkanlığı Zabıta ekipleri Ramazan öncesinde denetimlerini sıkılaştırdı. İçişleri Bakanlığınca dün gece yayınlanan genelge doğrultusunda Zabıta ekipleri denetimler esnasında fırıncı esnaflarına bilgilendirme faaliyetlerinde bulundular.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. “ Cuma günü, Mübarek Ramazan ayının ilk günü, bu sene Ramazanı biraz buruk karşılıyoruz. İbadetlerimizi evlerimize sığdırmak zorundayız. Rabbim bu sıkıntılı günlerin bir an önce sağlıkla sona ermesini nasip eylesin. Ramazan soframızın olmazsa olmazı pide ve tatlıdır. Corona virüs salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda hijyen kurallarına en üst düzeyde dikkat etmeliyiz. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın gerek pide fırınlarında, gerekse tatlı üretimi yapan yerlerde herhangi bir sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbir ve kontrollerimizi artırdık. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Esnaf kardeşlerimizden de istirhamım, kendilerine tebliğ edilen genelge kurallarına harfiyen uymalarıdır. Ayrıca Belediyemizce üretim ruhsatı bulunmayan esnaf kardeşlerimizin de bu konuda adli bir vaka ile karşılaşmamaları için faaliyet izni almadan kesinlikle üretim yapmamalarını rica ediyorum. Ayrıca pide fırınları iftardan iki saat önce tüm faaliyetlerini sona erdirecek olup, esnaflarımızın işlerini, vatandaşlarımızın da pide alımlarını bu saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Zabıta ekiplerimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde Ramazan boyunca bu denetimlerini sürdüreceklerdir. Tüm hemşerimize sağlıklı, sıhhatli Ramazanlar diliyorum.” Dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR